Ruszyły prace związane z rozbudową systemu wodociągowego i kanalizacji sanitarnej przy ulicy Grabowej, a niebawem rozpoczną się w rejonie ulicy Lewandowskiego. Zakończyły się natomiast inwestycje przy ulicach Ferića i Czerwonych Kosynierów.

W rejonie ulicy Grabowej na osiedlu „Pruślin”, rozpoczęła się budowa niemal 300-metrowego odcinka sieci wodociągowej oraz liczącego 217 metrów kanalizacji sanitarnej. Wartość tej inwestycji to 154 919,94 zł, a prace zakończą się najpóźniej do 30 września br.

W najbliższych dniach rusza również prace w rejonie ulicy Lewandowskiego. W tym miejscu powstanie 78-metrowy odcinek sieci wodociągowej i nieco ponad 75 metrów kanalizacji sanitarnej.

– Wykonawca przenosi się raptem o kilka ulic, w obręb tego samego osiedla. Wartość wykonanych tu prac to 84 711,27 zł, a termin ich wykonania to 16 października tego roku. W obu przypadkach – przy ulicy Grabowej oraz Lewandowskiego – powstaną, obecnie projektowane, budynki wielorodzinne. Inwestorzy wystąpili do spółki z wnioskami o wykonanie podłączeń – informuje Marek Karolczak, prezes spółki WODKAN.

Przy ulicy Ferića w osiedlu „Parcele Zacharzewskie” wybudowana została właśnie sieć wodociągowa o długości 61 metrów i kanalizacja sanitarna o długości 63 metrów. Wartość prac to 63 000 zł.

Gotowa jest już także sieć wodociągowa i sanitarna w rejonie ulicy Głowackiego – przy Czerwonych Kosynierów. W ramach tego zadania powstało 65 metrów sieci wodociągowej, 46 metrów kanalizacji sanitarnej oraz 5 wyprowadzeń kanalizacyjnych. Wartość tej inwestycji to 55 050,05 zł.
ŹRÓDŁOUM Ostrów
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments