Okres wakacyjny to zawsze czas, gdy w szkołach przeprowadzane są remonty i modernizację. W tym roku jest to szczególnie ważne z uwagi na podwójny rocznik który rozpocznie naukę we wrześniu w szkołach ponadpodstawowych.

 

– Podwójny rocznik w szkołach to wielkie wyzwanie także pod względem lokalowym – informuje Paweł Rajski Starosta Ostrowski. – Dlatego niemal od pierwszego dnia wakacji w naszych szkołach wielki ruch inwestycyjny. Remonty małe i duże. Niektóre z nich już zakończone inne idą pełną parą! 3400 uczniów na horyzoncie to konieczność zagospodarowania wszystkich wolnych pomieszczeń.

W sumie na modernizację bazy oświatowej powiat przeznaczy z budżetu ok. 3,5 mln zł.

– Za to m.in. I LO będzie miało nowe sanitariaty, II nadaje nowe lżejsze tchnienie korytarzom, III LO modernizuje sieć co i korytarze, IV LO otwiera przestrzeń i daje nowy duch bibliotece – informuje Paweł Rajski. – ZSE remontuje klasy. ZSBE ma już wyremontowane klasy wraz z wyposażeniem, podobnie będzie w ZSTE. ZST doczeka się nowych korytarzy, a MDK nowych klimatycznych pomieszczeń. Największy pod względem kwotowym i zakresu prac jest remont drugiej części budynku, w którym mieści się MDK. Tutaj znajdą się pomieszczenia dla uczniów ZST i ZSU oraz nauczycieli obu szkół.

Zobacz również: Oświatowe zmartwienia samorządu
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments