W Katedrze św. Mikołaja w Kaliszu święcenia kapłańskie przyjęło trzech diakonów. Młodzi kapłani to alumni Seminarium Duchownego w Poznaniu.

Nowo wyświęceni kapłani to: ks. Jędrzej Grobelny z parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Krotoszynie, ks. Rafał Maciak z parafii pw. św. Pawła w Ostrowie Wielkopolskim, ks. Patryk Ławrynowicz z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wielkopolskim.

Jak podkreślali podczas święceń neoprezbiterzy podkreślali, że dużą rolę w kształtowaniu ich drogi do kapłaństwa odgrywali rodzice, dziadkowie i kapłani.

– Jednocześnie w tym ważnym czasie, kiedy wielu młodych ludzi podejmuje decyzję, jaką wybrać drogę życiową, pragniemy prosić Pana, aby mieli otwarte serce i odwagę podjęcia powołania do kapłaństwa. Otoczmy modlitwą w naszych parafiach, wspólnotach i rodzinach, neoprezbiterów, kapłanów jubilatów, a także alumnów diecezji kaliskiej. Niech Maryja, Wychowawczyni powołań kapłańskich oraz św. Józef, Opiekun Odkupiciela wypraszają u Boga dar nowych pracowników Winnicy Pańskiej – czytamy w komunikacie bp Damiana Bryla, Biskupa Kaliskiego.

W Kaliszu w związku z ujawnionymi nadużyciami seksualnymi niektórych księży Seminarium Duchowne zostało zamknięte przez papieża.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments