W sobotę, 18 maja o godzinie 18.00, w budynku galerii Operis.Artis w Antoninie, działającej w ramach Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach, odbędzie się wernisaż Trzeciego Salonu Wiosennego – ogólnopolskiego przeglądu sztuki. Wystawa ma charakter konkursowy, a o nagrodę Grand Prix będzie rywalizować ponad siedemdziesięcioro artystów z całego kraju.

Marcin Biegański i Paweł Marciszewski, prowadzący galerię Operis.Artis i organizatorzy przeglądu nie narzucili określonej tematyki ani formy twórczej, co sprawia, że wystawa stanowi przekrój przez różnorodną twórczość wielu artystów, nadający jej ostateczny kształt.

To już kolejne wydarzenie organizowane przez galerię Operis.Artis, które przyciąga uwagę malarskiego środowiska w całej Polsce.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie koncert zespołu Unknown Artist oraz plenerowy bankiet w formie grilla i szwedzkiego stołu, którego realizacja możliwa jest dzięki partnerom galerii: firmie Lazur z Nowych Skalmierzyc, producentowi serów Topolove Sery z Topoli Wielkiej, Manufakturze Wędlin w Wierzbna, AgroPasji z Wysocka Małego, M.Sznajder, kiszone warzywa ze Żmigrodu oraz Winnicy Czarnoleskiej.

Dodatkowe nagrody ufundowały firmy: Oring i Bomax z Ostrowa Wielkopolskiego, Pensjonat LIDO z Antonina, Lazur z Nowych Skalmierzyc. Będą też nagrody od Pani senator RP Ewy Mateckiej, Pana Wójta Krzysztofa Rasiaka oraz Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach, Roberta Kaczmarka.

Prace prezentowane na wystawie pozostaną na ścianach galerii do września.

Udziału w wydarzeniu jest bezpłatny.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments