We wtorek, 28 maja, w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Macieja Rataja w Ostrowie Wielkopolskim odbył się koncert charytatywny „Dzieciom – Dzieciom”.

 

Ideą przedsięwzięcia było nie tylko zebranie środków finansowych na leczenie i rehabilitację dzieci z najbliższego otoczenia, ale także pokazanie zdrowym dzieciom, że pomoc można nieść na wiele sposobów – a może to robić każdy bez względu na wiek. Wspólne zaangażowanie, połączenie sił na scenie poprzez taniec, śpiew i muzykę może dawać radość wykonawcom i odbiorcom, ale też pomagać potrzebującym. A są nimi dwaj chłopcy – Kacper i Kuba, którzy zmagają się z niepełnosprawnościami od urodzenia.

Pomysłodawczynią imprezy oraz koordynatorką wszystkich działań scenicznych była Patrycja Stendera – kierownik artystyczny Grupy Baletowej „Gwiazda”. Wśród młodych artystów zaprezentowały się tancerki z Grupy Baletowej „Gwiazda” , przygotowane przez Patrycję Stenderę, Paulinę Majdę oraz Agatę Judkowiak a także dziewczynki z kółka tanecznego ze Szkoły Podstawowej nr 6, prowadzonego przez Patrycję Stenderę oraz chórek szkolny pod dyrekcją Agnieszki Zadki.

W tym dniu, na jednej scenie, zaprezentowało się łącznie około sto siedemdziesięcioro młodych artystów!

Wstęp na imprezę stanowił bilet – cegiełka, o wartości 5 zł. Sprzedano całą pulę 1000 biletów, wpłynęły również drobne darowizny. Posiadacze cegiełek mieli szansę wziąć udział w losowaniu obrazów, przekazanych na ten cel przez ostrowską Galerię 33. Łącznie zebrano: 5976,50 zł. Środki zasilą indywidualne konta Kuby i Kacpra, które chłopcy mają utworzone w wybranych fundacjach.
ŹRÓDŁOGrupa Baletowa "Gwiazda"
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments