W Ostrowie Wielkopolskim na roku ulic Królowej Jadwigi i Harcerskiej planowane jest wybudowanie parkingu wielopoziomowego Park&Ride.

W przegłosowanym wczoraj budżecie jedną z pozycji jest przygotowanie dokumentacji projektowej do planowanej budowy parkingu wielopoziomowego Park&Ride w ostrowskim śródmieściu. Na to przeznaczono została kwota 227 500 zł.

Na opublikowanej dzisiaj wizualizacji zewnętrznej jako miejsce budowy parkingu wskazano część terenu po dawnej Szkole Podstawowej nr 4 na ulicy Królowej Jadwigi. Obecnie w tym miejscy jest boisko, plac zabaw oraz oddział przedszkola i sali gimnastycznej.

Parking Park&Ride to parking którego celem powinno być poprawę komunikacji i zmniejszenia liczby samochodów wjeżdżających do śródmieścia, a tym samym ograniczenia zatłoczenia i smogu. Realizacja idei P&R ma zachęcać mieszkańców do łączenia różnych środków transportu i zwiększać wykorzystanie transportu zbiorowego.

Czy wybudowanie takiego parkingu w tym miejscu to dobry pomysł? Na pewno parking jest potrzebny ale chyba nie jako Park&Ride. To przecież będzie zwykły parking, chyba, że ceny za parkowanie będą odstraszały użytkowników samochodów i będzie stał pusty. Oczywiście jeśli mówimy o idei P&R to opłatą powinien być ważny w chwili wyjazdu z parkingu bilet na komunikację miejską, więc wtedy będzie tanio ale też w tym miejscu pojawi się więcej samochodów. Dużo więcej.

Zobacz również: Miliony na miejskie inwestycje w przyszłym roku
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments

A takie ładne miejsce jest przy centrum przesiadkowym na taką inwestycję

A takie ładne miejsce jest przy centrum przesiadkowym na taką inwestycję