Od dzisiaj można sprawdzać swoje rozliczone przez skarbówkę zeznanie podatkowe w ramach usługi Twój e-pit. Niestety oszuści wykorzystali ten dzień do wysyłania fałszywych e-maili.

Przed fałszywymi wiadomościami w opublikowanym dzisiaj ostrzeżeniu informuje Ministerstwo Finansów – „Ostrzegamy przed fałszywymi wiadomościami e-mail, które zawierają informacje o pomyślnie wysłanych zeznaniach do systemu e-Deklaracje Ministerstwa Finansów (MF). Informujemy, że udostępnione przez Krajową Administracje Skarbową (KAS) zeznania podatkowe PIT-37, PIT-38, PIT-36 i PIT-28 dostępne są wyłącznie w usłudze Twój e-PIT na stronie podatki.gov.pl. MF i KAS nie wysyłają do podatników żadnych wiadomości e-mail podczas składania zeznań podatkowych. Wiadomości takie należy traktować jako niebezpieczne i je usuwać.”

Program Twój e-PIT wystartował dzisiaj, 15 lutego, gdzie po zalogowaniu się znajdziemy tam automatycznie przygotowane zeznania. Można je zaakceptować, odrzucić i rozliczyć się na własną rękę lub wprowadzić poprawki gdy na przykład chcemy skorzystać z jakieś ulgi podatkowej.
ŹRÓDŁOgov.pl/web/finanse
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments