Twoja wystawa. W sobotę wernisaż w Antoninie

0

Już w sobotę, 22 stycznia, o godzinie 17:00 w Pałacu Myśliwskim w Antoninie odbędzie się niezwykłe wydarzenie – wernisaż otwierający podwójną wystawę prac Izabeli Siemiątkowskiej i Joanny Śmielowskiej-Jaremin.

Obie artystki są laureatkami naboru Twoja wystawa, który jesienią 2021 roku przeprowadził organizator wydarzenia, galeria Operis.Artis. Jak podkreślają prowadzący galerię Marcin Biegański i Paweł Marciszewski, owoce naboru (tak ilościowe, jak i jakościowe) znacznie przekroczyły ich oczekiwania i choć wybór laureatów nie był zadaniem łatwym, to jeśli chodzi o obecność pań Siemiątkowskiej i Śmielowskiej-Jaremin, nie wahali się nawet przez chwilę.

Izabela Siemiątkowska to warszawska malarka, celująca absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, swoje prace prezentowała na licznych wystawach indywidualnych i grupowych w Polsce i poza jej granicami. Laureatka nagród i wyróżnień. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, ściennym, rysunkiem i grafiką.

Joanna Śmielowska-Jaremin to gdyńska malarka, absolwentka poznańskiej ASP, uczestniczka krajowych i zagranicznych wystaw malarskich. Współtworzyła uznany i nagradzany na całym świecie film animowany Twój Vincent, obecnie pracuje przy produkcji filmu Chłopi, w reżyserii Danuty Kobieli.

W antonińskim pałacu zmieściły się aż 44 obrazy obu artystek, jest wśród nich kilka prac o naprawdę sporych rozmiarach. Bogata tematyka i stylistyka prac i fakt, że to w zasadzie dwie odrębne wystawy, sprawiają, że odbiorcy przemieszczają się pomiędzy dwiema, zupełnie odmiennymi rzeczywistościami, co dodatkowo wzmaga i tak już obficie nasycone treściami wystawy.

Galeria Operis.Artis podkreśla niezwykły wkład zaprzyjaźnionych instytucji i sponsorów wydarzenia – Pałac Myśliwski w Antoninie to miejsce szczególne samo w sobie i możliwość wypełniania go dodatkowym pięknem to dla nich ważna rzecz. Współpraca z opiekującym się obiektem Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, oraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Przygodzicach sprawiają, że tak niezwykłe przedsięwzięcia, jak sprowadzanie do Antonina twórców z całej Polski są możliwe.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie degustacja, dodatkowo wzbogacona serami od producenta serów Lazur, winami z Winnicy Czarnoleskiej, oraz wyrobami od Manufaktury Wędlin Wierzbno, która właśnie zaczyna współpracę z galerią.

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych. Wernisaż otwierający wystawę odbędzie się w sobotę, 22 stycznia, godzina 17:00, Pałac Myśliwski w Antoninie. Wstęp wolny!
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments