Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miał 40-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego, kierujący peugeotem partnerem, który został zatrzymany dzięki czujności 28 i 30-latka, świadków jego jazdy.

Na terenie gminy Odolanów kierujący peugeotem partnerem dziwnie się zachowywał prowadząc samochód. Świadek jazdy tego kierowcy wyprzedził go, zatrzymał się i uniemożliwił mu dalszą jazdę. W tym samym czasie inny kierujący zatrzymał się swoim samochodem za peugeotem. Mężczyźni podeszli do kierującego i zabrali mu kluczyki oraz powiadomili Policję.

Jak się okazało kierowca peugeota partnera znajduje się pod działaniem alkoholu. Wynik badania, pokazał w organizmie 40-latka ponad 2 promile alkoholu.

Wkrótce mężczyzna za popełniony czyn odpowie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata uprawnień do kierowania nawet na 10 lat.

Pamiętajmy o tym, że nietrzeźwi kierujący stanowią niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Jeżeli widzimy, że ktoś podejrzanie zachowuje się na drodze, łamie obowiązujące przepisy, powiadommy o tym stróżów prawa. Być może od tego zależeć będzie czyjeś zdrowie i życie.
ŹRÓDŁOKPP Ostrów
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments