fot: https://sercadlamaluszka.pl/nasi-podopieczni/tymon-gorski

Tymon Górski z Boczkowa w gminie Nowe Skalmierzyce, podopieczny fundacji Serce dla Maluszka choruje na rzadką chorobę genetyczną. Potrzebne jest wsparcie na intensywną rehabilitacje i specjalistyczne wyroby ortopedyczne oraz sprzęt rehabilitacyjny

– Przez pierwszych kilka miesięcy życia naszego synka, byliśmy wraz z lekarzami przekonani, że Tymon jest zupełnie zdrowy. Niestety coraz silniej niepokojące nas objawy popchnęły nas do rozpoczęcia diagnostyki genetycznej, która wykazała, że uszkodzony gen u naszego dziecka odpowiada za dwie bardzo ciężkie choroby, a obraz kliniczny doskonale je potwierdzał. Schorzeniem, z którym musi mierzyć się nasz synek jest rdzeniowo-przeponowy zanik mięśni (SMARD-1) i/lub równie groźna choroba Charcot-Marie-Tooth (CMT1). Obie choroby są nieuleczalne i obecnie nie ma żadnych skutecznych sposobów ich leczenia. Jesteśmy jednak w trakcie dalszej diagnostyki, aby potwierdzić wstępne diagnozy – piszą rodzice na stronie fundacji Serca dla Maluszka.

Tymon urodził się 2 sierpnia 2020 roku i w chwili obecnej nie siedzi, nie raczkuje, nie chodzi i nie ma wysokiego podporu. Każdego dnia jest intensywnie rehabilitowany metodami NDT-Bobath i Vojty, dodatkowo uczestniczy w zajęciach rehabilitacyjnych w wodzie.

Rodzice proszą o wsparcie, gdyż potrzebne są środki na dalszą rehabilitację, ale również zaopatrzenie Tymonka w specjalistyczne wyroby ortopedyczne oraz sprzęt rehabilitacyjny.

Pomóc można poprzez przekazanie darowizny za pośrednictwem fundacji Serca dla Maluszka, której podopiecznym jest Tymon Górski >>KLIKNIJ i POMÓŻ<<

Zachęcamy do udostępniania. Nigdy nie wiadomo, kto będzie mógł pomóc.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments