W Szczawnie-Zdroju rozegrano III Grand Prix Młodziczek i Młodzików w tenisie stołowym, gdzie wystartował utalentowany młodzik Tymon Kokot, reprezentant LKS TAJFUN Ostrów Wielkopolski.

Tymon wystąpił najpierw w eliminacjach do turnieju głównego i wygrał wszystkie swoje mecze. W turnieju głównym w czteroosobowej grupie, Tymon wygrał dwa mecze i z drugiego miejsca awansował do dalszej części turnieju.

W następnym meczu rozpędzony Tymon pokonał Jakuba Pankowskuego z LUKS Chełmno 3:1 w setach i awansował do drugiej rundy turnieju.

W meczu o awans do następnej szesnastki turnieju zawodnik LKS TAJFUN po bardzo zaciętym meczu przegrał 3:1 w setach z Mateuszem Orszulakiem z MKS Czechowice-Dziedzice. W ostatnim swoim meczu, którego stawką był mecz o 17 miejsce, Tymon pokonał 3:1 w setach Antoniego Szarmacha z Ostródzianki Ostróda i zajął wysokie 17 miejsce w III Grand Prix Polski.

Tymon dzięki bardzo dobremu startowi w Szczawnie-Zdroju i zdobyciu 69 punktów do rankingu krajowego uzyskał bezpośrednią kwalifikację do Mistrzostw Polski Młodzików, które odbędą się w dniach 3-5 maja w Sępólnie Krajeńskim.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments