Szkoła to nie tylko siedzenie w ławce. Rodzice dobrze wiedzą, jak często zdarzają się nieszczęśliwe wypadki. Pomimo starań nie zawsze uda nam się ich uniknąć. Dlatego zadbaj o ochronę dziecka tak, jak możesz najlepiej. Polisa pomoże Ci z kwestiami finansowymi w razie nieszczęśliwych zdarzeń. W tym artykule znajdziesz odpowiedź na pytanie, jakie ubezpieczenie szkolne powinieneś wybrać!

Czy ubezpieczenie szkolne jest obowiązkowe?

Ubezpieczenie szkolne nie jest obowiązkowe. Oznacza to, że grono pedagogiczne nie może zmusić opiekunów prawnych do wykupienia go. Mimo wszystko, większość osób decyduje się na składki opłacane grupowo. Zaletą takiego rozwiązania jest niski koszt, ale wiąże się to z pewnymi wadami. Jednym z czynników decydujących o cenie ubezpieczenia jest suma ubezpieczenia (w skrócie SU), czyli górna granica odpowiedzialności towarzystwa, w którym wykupujemy polisę. Niskie składki grupowe oznaczają, że w razie wypadku wypłacone odszkodowanie może być niewystarczające na pokrycie kosztów leczenia. Część rodziców decyduje się na indywidualne ubezpieczenie NNW dla dziecka. Jakie są jego zalety? Daje ono możliwość wyboru spośród różnych ofert – sam zdecydujesz, co jest dla Ciebie najważniejsze.

Początek roku szkolnego już za nami, ale to nie oznacza końca przygód. Planujesz jesienny, aktywny wypoczynek ze swoją pociechą lub tylko w gronie dorosłych? Koniecznie sprawdź ubezpieczenie turystyczne dla aktywnych.

Co obejmuje ubezpieczenie dziecka?

Jako rodzaj ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) obejmuje ono różne przypadki uszkodzenia ciała. Jednak są oferty, które zapewniają więcej niż tylko NNW, np. dofinansowanie w razie straty materialnej lub ubezpieczenie od hejtu. Informacje o tym, co obejmuje ubezpieczenie szkolne, znajdziesz w OWU – ogólnych warunkach ubezpieczenia, czyli dokumencie zawierającym wszystkie prawa oraz obowiązki Twoje i ubezpieczyciela.

Jaką ofertę powinieneś wybrać? Przede wszystkim taką, która jest odpowiednia dla Ciebie. Warto poświęcić czas na porównanie propozycji dostępnych na rynku. Zrobisz to online, dzięki czemu zadbasz o bezpieczeństwo swojego dziecka bez wychodzenia z domu.

Do kiedy obowiązuje ubezpieczenie szkolne?

Ubezpieczenia szkolne zazwyczaj zawiera się na okres od 1 października do 30 września, a więc do ostatniego dnia miesiąca, w którym rozpoczął się rok szkolny. Podczas tych 12 miesięcy dziecko jest objęte ochroną przez cały czas – zarówno w szkole, jak i poza nią. Oznacza to, że Twoje dziecko może aktywnie spędzać czas, a Ty nie musisz obawiać się o jego bezpieczeństwo.Świadczenie otrzymasz także za szkody odniesione podczas wakacji, ale niekoniecznie w czasie zajęć sportowych. Dlatego tak ważne jest przed podpisaniem umowy, aby upewnić się, w jakich sytuacjach nasza polisa ochroni pociechę.

Dodatkowe rozszerzenia, które możesz zyskać

Przed wybraniem konkretnej oferty warto dowiedzieć się, co obejmuje ubezpieczenie szkolne. Zazwyczaj pakiety grupowe nie są w stanie pokryć podstawowych wydatków takich jak: leczenie, rehabilitacja i zakup sprzętu medycznego. Natomiast indywidualne polisy NNW dla dziecka często posiadają rozszerzenia, które obejmują: dodatkową pomoc psychologiczną, zwrot kosztów poszukiwania ucznia w razie zaginięcia, naprawienie szkód związanych z atakiem hakerskim lub wirusem, a także wiele innych. Jeśli jednak stawiasz przede wszystkim na cenę, pamiętaj, że każda polisa jest lepsza niż jej zupełny brak!
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments