zdjęcie poglądowe, fot: pixabay.com

Podczas wczorajszej Sesji Rady Miejskiej przegłosowana została uchwała przywracająca dodatkowa opłatę za każdą dodatkową godzinę w przedszkolu powyżej 5 godziny. Koszt każdej następnej godziny wyniesie 1 złotówkę.

Pobyt do 5 godzin w ostrowskich przedszkolach będzie bezpłatny, natomiast zgodnie z przyjętą uchwała każda dodatkowa godzina będzie płatna. Opłata ma wynieść 1 zł za godzinę.

Jak informują władze miasta powodem zmiany dotychczasowych zasad uczęszczania dzieci do przedszkoli w Ostrowie jest zmniejszeniem się dochodów miasta na skutek zmian w systemie podatkowym, które nie uwzględniają rekompensaty dla samorządów, zaniżona subwencja oświatowa, rosnące koszty pracy oraz wzrost cen towarów i usług.

Za przyjęciem uchwały głosowało 12 radych, przeciw było 11.

Przy założeniu 8 godzin spędzonych w placówce, a więc modelu 5 godzin darmowych plus 3 godziny za złotówkę, opłata za pobyt w przedszkolu wyniesie 60 złotych miesięcznie. Opłata ma zacząć obowiązywać od 1 lutego 2021 roku.
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments

Mieszkańcy! czas na przyszłe przemyślane głosowania na Radnych. Nie – dla obiecujących złote góry. Nie – dla z ugrupowań politycznych. Na ludzi którzy są apolityczni, przedsiębiorców i tych którzy mówią prawdę – nikt nie będzie dokładał z cudzej kieszeni.

Zaczyna się powolna spłata kredytów Ostrowa. Teraz przedszkole później śmieci, podatki lokalne itp. Radnych należałoby wyrzucić za pysk z Ratusza, za to, że pozwalają zadłużać mieszkańców. A Panią Prezydent obciążyć finansowo za zubożenie społeczność miasta.