W Koninie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Szkół w aerobiku. Zespoły raszkowskiej szkoły startowały w kategorii klas 6 i młodszych czyli w Igrzyskach Dzieci oraz w kategorii klas 7 i starszych czyli w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

 

Oba zespoły przygotowali państwo Justyna i Adam Dutkowscy we współpracy z panią Iloną Klimek, która ułożyła choreografię dla zespołu starszego i pomagała w treningach oraz roztańczeniu dziewcząt. Ogromną pomoc okazała także pani Gabriela Kabacińska z Biezdrowa, która ułożyła choreografię dla zespołu młodszego oraz przygotowała muzykę dla obu startujących grup. Prowadziła także warsztaty, na których młode zawodniczki przygotowywały się do mistrzostw.

W kategorii młodszej czyli Igrzysk Dzieci dziewczyny obroniły ubiegłoroczne osiągnięcie – ponownie wywalczyły 3 miejsce i brązowy medal. W finale wystartowało 15 najlepszych szkół z całej Wielkopolski. Do srebrnego medalu zabrakło 2 punkty, a do złotego zaledwie 5,5 punktu przy 244,5 pkt jakie zdobyły dziewczyny z SP Raszków.

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej czyli kategorii klas 7 i starszych dziewczęta z Raszkowa poprawiły swoje ubiegłoroczne osiągnięcie i na 15 szkół zajęły 5 miejsce.

Dziewczyny zdobyły 238 pkt. Zaledwie 0,5 punktu zabrakło do miejsca 4, a tylko 4 punkty do brązowego medalu. Tylko 3 szkoły miały swoje reprezentacje w pierwszych dziesiątkach w obydwu kategoriach i jedną z tych szkół była SP Raszków. Jest to ogromny sukces, w rywalizacji najlepszych szkół z Wielkopolski. Powyższe wyniki to efekt ciężkiej pracy dziewcząt ich nauczycieli i trenerów. Od początku roku dziewczęta przepracowały ponad 200 godzin. Ćwiczyły na lekcjach, zajęciach SKS oraz na warsztatach. Wiele czasu poświeciły również w domu. Przygotowując się do finału wystąpiły z pokazami na imprezach sportowych i charytatywnych. Dobrze ułożony plan przygotowań dał znakomite efekty.

Skład zespołu klas 6 i młodszych:

Ziętek Ewelina, Kasałka Monika, Jańczak Matylda, Sójka Martyna, Włodarczyk Julia – wszystkie klasa sportowa 5b
Kaźmierczak Amelia, Karolewska Kinga, Gromada Monika, Kulas Wiktoria, Uciechowska Amelia, Ostrowska Weronika, Biegalska Jagoda – wszystkie klasa sportowa 6b

Skład zespołu klas 7 i starszych:

Stefańska Agnieszka, Kasałka Eryka, Czajka Julia, Liberska Lena, Gawron Agata, Grzyb Marcelina – wszystkie klasa sportowa 7b
Tomczak Julia – klasa 7a
Krawczyk Amanda – klasa sportowa 8a
ŹRÓDŁOUMiG Raszków
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments