Uczniowie z ostrowskiego ekonomika szkolą się w Hiszpanii

0

Z końcem stycznia 16 uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Józefa Gniazdowskiego z Ostrowa Wielkopolskiego, pod opieką nauczycieli szkoły rozpoczęło swoje staże zawodowe w hiszpańskich firmach branży logistycznej w słonecznej Maladze, w regionie Andaluzja.

Doskonalenie zawodowe uczniów kształcących się w zawodzie technik logistyk jest realizowane w ramach projektu Zespołu Szkół Ekonomicznych pn.: „Doskonalenie kompetencji zawodowych i świadomości europejskich uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Ekonomicznych w Ostrowie Wielkopolskim”. Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Umowa finansowa zakładała realizację projektu w okresie 1.10.20-30.09.22, jednak pandemia COVID-19 wstrzymała realizację działań projektowych w roku 21.

W ramach projektu uczestniczyć będzie łącznie 64 uczniów ZSE, pod opieką 8 nauczycieli.

Obecnie w Maladze w Hiszpanii szkoli się 16 uczniów w zawodzie technik logistyk. Staże realizowane są w firmach branży logistycznej. Kolejne wyjazdy dla kolejnej grupy do Hiszpanii zaplanowano w maju.

Dla ekonomistów staże odbędą się w marcu w niemieckim centrum kształcenia praktycznego w regionie Turyngia oraz w marcu w irlandzkich firmach branży ekonomicznej w okolicach miasta Cork.

Swoje kompetencje zawodowe doskonalić będzie także 7 nauczycieli przedmiotów zawodowych.Będą oni realizować staż zawodowy realizowany na zasadzie „job shadowing” w hiszpańskich firmach branży logistycznej.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments