Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim Bogumił Skoczylas (uczeń ZST) i Grzegorz Gorzaniak (tegoroczny absolwent ZST) reprezentowali Polskę na międzynarodowej konferencji International Swiss Talent Forum 2019 w Szwajcarii.

W konferencji uczestniczyło około 70 laureatów międzynarodowych konkursów z 30 krajów, w tym z Polski, Szwajcarii, Tajwanu, Gruzji, Bułgarii, Islandii i Stanów Zjednoczonych. Przypomnimy, że Bogumił i Grzegorz zajęli II miejsce w polskiej edycji konkursu European Union Contest for Young Scientists (EUCYS), który został powołany decyzją Komisji Europejskiej w 1989 roku i jest najbardziej prestiżowym konkursem uczniowskich prac badawczych w Europie. Uczniowie pod opieką dra Pawła Sobczak zaprezentowali pracę „Optymalizacja procesów przemysłowych za pomocą Problemu Komiwojażera”.

– Najlepsze wydarzenie w jakim miałem przyjemność kiedykolwiek uczestniczyć! Świadomość, że było się częścią jednego z najważniejszych spotkań w świecie nauki i techniki napełnia mnie ekscytacją, a gdy dodamy do tego, że z Grzegorzem mogliśmy reprezentować naszą szkołę i nasz kraj na arenie międzynarodowej, czujemy wielką radość i dumę.– mówi Bogumił Skoczylas.

Międzynarodowe forum odbył się po raz ósmy i poświęcone było sztucznej inteligencji. Omawiane były takie zagadania jak autonomiczne samochody, wolność słowa w sieci Internet, udostępnianie danych, wirtualna rzeczywistość, czy własność intelektualna robotów. Uczestnicy wzięli udział w warsztatach programowania Chatbotów, debacie z ekspertami różnych dziedzin m.in. z Uniwersytetu w Zurychu oraz z Oculusa i Facebooka.

 
ŹRÓDŁOPowiat Ostrowski
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments