fot: Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim

Kilkudziesięciu uczniów Zespołu Szkół Technicznych odebrało certyfikaty potwierdzające zdobycie nowych umiejętności. To kolejna grupa, która dzięki funduszom unijnym pozyskanym przez Powiat Ostrowski wejdzie na rynek pracy z dodatkowymi kompetencjami.

Powiat Ostrowski jest liderem w pozyskiwaniu tzw. środków miękkich na staże zagraniczne oraz specjalistyczne kursy. Tylko na przedsięwzięcia realizowane z wykorzystaniem infrastruktury Centrum Kształcenia Praktycznego pozyskano ok. 7.000.000 zł. W zamian uczniowie mogą skorzystać darmowo z kursów, które na wolnym rynku wyceniane są na kilka tysięcy złotych.

Podczas wręczenia certyfikatów w dniu 2 lutego 2022 uczniowie otrzymali dokumenty potwierdzające ukończenie kursów z „Projektowania i wykorzystania multimodalnych sieci sensorycznych niskich mocy”, „Programu EPLAN”, „Kursu obsługi programu Autocad” oraz „Kursu obsługi i programowania obrabiarek CNC”.

– Gratuluję Wam, bo potraficie wykorzystywać ten czas inwestując w siebie. To jest dorzucenie kolejnej, dodatkowej umiejętności. Nie wiemy, co w życiu się nam przyda. Czym będzie można pracodawcę przekonać. Ten projekt kosztował kilkaset tysięcy i jest dedykowany młodym ludziom, a my w młodych inwestujemy. To jest dla nas priorytet! – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

Kursy były realizowane w ramach projektów: Be INN – kształcenie zawodowe w powiecie ostrowskim oparte o innowacje oraz Kompleksowego Programu Rozwoju Kształcenia Zawodowego Młodzieży w Powiecie Ostrowskim II.

– Projekt służy podnoszeniu kompetencji i jest ułatwieniem w poruszaniu się na rynku pracy. Jesteśmy zadowoleni, że młodzi ludzie tacy jak Wy, chcą brać udział w projekcie za co chcę Wam podziękować – powiedziała Marta Biernat z Referatu Pozyskiwania Środków Starostwa Powiatowego zapowiadając, że Starostwo zabiega o środki do pozyskania, w ramach kolejnej tury konkursów.

– Mamy bardzo ambitną młodzież w szkole. Oni wręcz dopytują się, kiedy będą kolejne edycje. Mamy zasadę, że kursy są proponowane w pierwszej kolejności uczniom klas ostatnich. Oni wychodzą na rynek pracy i potrzebują dodatkowych kwalifikacji. Ale już teraz klasy drugie, trzecie pytają, czy w ich przypadku także będą takie możliwości – powiedział Dariusz Główczak zastępca dyrektora ZST.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments