Za nami kolejny udany weekend z udziałem ostrowskich tenisistów stołowych reprezentujących LKS Tajfun.

W Krakowie w I Grand Prix Polski Kadetek i Kadetów wystartowali Agata Strzelczak i Filip Pioch, którzy wzięli udział w piątkowych eliminacjach do sobotniego turnieju głównego Grand Prix Polski. Po bardzo dobrej grze, Agata i Filip wygrywając wszystkie swoje mecze pewnie awansowali do turnieju głównego. W turnieju głównym Filip Pioch wygrał swoją grupę eliminacyjną, a o awans do najlepszej 32 kadetów w Polsce, pewnie pokonał Sebastiana Majchrzaka z Politechniki Rzeszów i tym samym zapewnił sobie limit imienny w następnym Grand Prix Polski Kadetów.

Natomiast Agata Strzelczak dość pechowo przegrała swoje pojedynki grupowe 3:2 w setach i nie udało się jej awansować do dalszej części turnieju.

W sobotnie przedpołudnie pierwsza drużyna LKS Tajfun występująca w III lidze wysoko pokonała drużynę LKS Spółdzielnia Kobylin 14:0 i umocniła się na pozycji lidera.

W Zdunach rozegrano I Grand Prix Południowej Wielkopolski w kategoriach wiekowych: młodzik i junior, a LKS Tajfun reprezentowała dwójka młodzików: Tymon Kokot (rocznik 2011) i Krzysztof Hasek (rocznik 2012). Tymon jako zwycięzca I Grand Prix Wielkopolski i uczestnik Grand Prix Polski Młodzików był głównym faworytem tego turnieju. Tymon nie zawiódł i zgodnie z oczekiwaniami wygrał I Grand Prix Południowej Wielkopolski. Natomiast Krzysiek zajął wysokie 5 miejsce.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments