Zaledwie kilkanaście godzin zajęło policjantom z Leszna namierzenie sprawców kradzieży samochodu i jego odzyskanie. Do działań zaangażowali się także policjanci z Kalisza.

4 października doszło do kradzieży samochodu marki Renault Clio, który był zaparkowany na jednym z osiedlowych parkingów Lesznie. Wartość skradzionego pojazdu została wyceniona przez właściciela na kwotę prawie 40 tysięcy złotych.

Policjanci ustalili, że samochód może być w Kaliszu i współpracując z kaliskimi funkcjonariuszami, ustalili, że skradzione auto stoi na jednym z parkingów w Kaliszu. Policjanci następnie zatrzymali mężczyznę usiłującego odjechać skradzionym pojazdem. Okazało się, że to właśnie zatrzymany 38-letni mieszkaniec powiatu tureckiego włamał się do renault w Lesznie i odjechał nim do Kalisza. Mężczyzna w przeszłości był notowany za przestępstwa samochodowe i posiadał przy sobie sprzęt służący do kradzieży tego typu pojazdów. W trakcie przeszukania posesji zatrzymanego policjanci znaleźli silnik oraz elementy karoserii pochodzące od samochodu Renault Clio, tym razem skradzionego w nocy z 4 na 5 października we Wrześni. W jednym z przeszukiwanych pomieszczeń policjanci zastali 41-letniego mieszkańca powiatu kaliskiego, który miał związek z paserstwem auta skradzionego we Wrześni.

W czynnościach uczestniczyli także biegli z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, którzy zakwestionowali legalność samochodu Renault Captur należącego do żony 38-latka, dlatego auto zostało zabezpieczone do dalszych badań.

Po zebraniu materiału dowodowego mężczyźni usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstw: 38-latek z powiatu tureckiego dokonania włamania i kradzieży renault w Lesznie, paserstwa do auta skradzionego we Wrześni oraz kierowania samochodem wbrew sądowemu zakazowi. Natomiast 41-latek usłyszał zarzut paserstwa. Sąd Rejonowy w Lesznie na wniosek leszczyńskiej prokuratury aresztował 38-latka na okres 3 miesięcy.

W trakcie pracy nad tą sprawą policjanci zatrzymali również 31-letniego mieszkańca Wielkopolski poszukiwanego listem gończym, ukrywającego się przed organami wymiaru sprawiedliwości.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments