142 ukraińskich dzieci bierze udział w wakacyjnym kursie języka polskiego, który trwa właśnie w Ostrowie Wielkopolskim. We wrześniu wrócą do szkół, by kontynuować edukację w ostrowskich placówkach, ale już w języku polskim.

Lekcje języka polskiego odbywają się w Ostrowskim Centrum Kultury, a dzieci spotykają się dwa razy w tygodniu przez pełen miesiąc. W kursie bierze udział 142 uczniów z Ukrainy, którzy zostali podzieleni na pięć grup. Zajęcia prowadzi Ukrainka Oksana Kadlub, która mieszka w Ostrowie Wielkopolskim i ukończyła filologię polską na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Wakacyjny kurs został sfinansowany ze środków przekazanych przez darczyńców na działania wspierające ukraińskich uchodźców w Ostrowie Wielkopolskim.

fot: UM Ostrów

Natomiast w wakacyjne środy, ostrowska Mediateka prowadzi “pogotowie językowe”. W każdą środę lipca i sierpnia można zajrzeć na ulicę Kolejową 24b, utrwalić wiedzę i umiejętności, a także zapytać o radę. Dyżury odbywają się w godzinach od 15:00 do 16:30. Akcja odbywa się przy wsparciu wolontariuszy.

Zobacz również: Oznakuj swój rower. Rusza akcja „Powiat Ostrowski Znakuje Rowery”
ŹRÓDŁOUM Ostrów
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments