Ulicami Kalisza przeszedł Marsz Równości /wideo/ /foto/

0

W niedzielę, 22 września, ulicami Kalisza przeszedł I Kaliski Marsz Równości, w którym udział wzięło około 400 osób. Jedna osoba została zatrzymana za naruszenie nietykalności policjantów.

W niedzielę, 22 września, ulicami Kalisza przeszedł I Kaliski Marsz Równości. W marszu uczestniczyło około 400 osób, które niosły m.in. tęczowe flagi, chorągiewki, banery i transparenty z hasłami nawołującymi do tolerancji, czy braku akceptacji dla homofobii.

Wydarzenie zabezpieczane było przez znaczne siły policyjne. Do zabezpieczenia marszu ściągnięto m.in. policjantów Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Zatrzymana została jedna osoba, która naruszyła nietykalność policjantów. Zatrzymany 60-letni mężczyzna to wójt Żelazkowa, który był pod wpływem alkoholu. Podczas marszu wylegitymowano również kilka osób, które wykrzykiwały obraźliwe hasła w stosunku do uczestników marszu. Nie doszło jednak do bezpośredniego kontaktu pomiędzy uczestnikami marszu a jego przeciwnikami.

Na miejscu pojawili się też przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej, którzy zorganizowali wydarzenie LGBT Zmyjemy, rodzinę uratujemy.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments