Umowa na modernizacje amfiteatru podpisana

0

W poniedziałek, 8 kwietnia, w ostrowskim Urzędzie Miejskim podpisana została umowa na wykonanie prac budowlanych związanych z modernizacją miejskiego amfiteatru. Inwestycję tę realizować będzie ostrowskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego, a wartość prac to 1 581 522,04 zł. Podpisana została także umowa na pełnienie nadzoru inwestorskiego.

 

Już niebawem plac budowy zostanie ogrodzony i ruszą pierwsze prace. Nadzór nad nimi sprawował będzie Zakład Inwestycji Budownictwa Ogólnego Karol Tomicki, który złożył najkorzystniejszą ofertę w ogłoszonym przez Miasto przetargu. Jej wartość to 14 000 zł.

Inwestycja ta to część ogromnego – wartego ponad 11 milionów złotych – zadania, na które Ostrów pozyskał dofinansowanie unijne w wysokości prawie 9 milionów złotych.

– Projekt obejmuje trwający remont budynku Sali Sesyjnej, modernizację Ogródków Jordanowskich, rewitalizację ciągu ulic w centrum Miasta oraz właśnie modernizację Amfiteatru Miejskiego. Już od jakiegoś czasu chciałam, by miejsce to było swoistą perełką Ostrowa – kameralny punkt, gdzie odbywają się spotkania typu: śniadania i popołudnia z muzyką itp. Marzę o tym, żeby park stał się miejscem, gdzie w sobotę i niedzielę można rozłożyć koc, zjeść posiłek i posłuchać muzyki – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Obecnie obiekt jest w bardzo złym stanie technicznym. Zniszczona scena oraz ławki bez oparć nie pozwalają na organizację tego typu wydarzeń.

– Scena będzie powiększona, zamontowane zostanie zadaszenie, a widownię wyposażymy w wygodne siedziska, dzięki czemu zyskamy o 60 miejsc więcej, niż było do tej pory. Obiekt zostanie też całkowicie dostosowany do osób niepełnosprawnych – wymienia prezydent.

Przy amfiteatrze powstanie budynek wyposażony w toalety. W sąsiedztwie znajdą się również dwa miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Szerokość drzwi i korytarzy umożliwi poruszanie się osobom na wózkach inwalidzkich.

– Ta modernizacja nada mu drugie życie. Powstanie tutaj nowoczesny obiekt, który pozwoli na organizowanie imprez i koncertów plenerowych, a Park Miejski ożyje muzyką i ciekawymi wydarzeniami kulturalnymi – zapewnia Beata Klimek.

Termin zakończenia inwestycji to maj przyszłego roku.

Amfiteatr Miejski
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments