We wtorek, 14 maja, w Nowych Skalmierzycach podpisano umowę z wykonawcą instalacji fotowoltaicznych, które zostaną zamontowane w 296 gospodarstwach na terenie Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce.

Projekt pn. „Poprawa jakości powietrza poprzez zwiększenie udziału OZE w wytwarzaniu energii na terenie Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce” to dofinansowanie ze środków zewnętrznych w kwocie blisko 5 milionów, które samorząd pozyskał na ww. cel. Będzie ono stanowiło aż 85% kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia.

– Ta długo wyczekiwana przez naszych mieszkańców inwestycja rusza pełną parą. Cieszę się, że niebawem kilkaset gospodarstw będzie korzystało z odnawialnych źródeł energii. To pierwszy, tak ważny krok w poprawie jakości powietrza na terenie Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce – nadmienił burmistrz Jerzy Łukasz Walczak.

W najbliższym czasie z mieszkańcami uczestniczącymi w projekcie kontaktować się będą przedstawiciele wykonawcy w celu umówienia indywidualnych spotkań, na których zostaną zebrane od nich niezbędne dane do przygotowania projektów technicznych. O wysokości wkładu własnego oraz parametrach instalacji uczestnicy zostaną poinformowani pisemnie i dopiero wtedy będą mogli dokonać wpłaty.

Trwa jeszcze analiza dokumentacji dotyczącej instalacji kolektorów słonecznych. Wykonawca tego zadania zostanie wybrany w terminie późniejszym.
ŹRÓDŁOUMiG Nowe Skalmierzyce, Dariusz Smułka
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments