Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali 28-latka podejrzewanego o nielegalną uprawę konopi i posiadanie znacznych ilości narkotyków. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli przystosowaną pod uprawę konopi szafę i namiot. Policjanci zabezpieczyli kilkanaście krzewów, ponad pół kilograma suszu, wentylatory, lampy, młynki czy wagę elektroniczną.

Ostrowscy policjanci zatrzymali 28-latka, podejrzewanego o prowadzenie uprawy konopi. który w swoim pokoju w szafie odzieżowej hodował 8 krzewów konopi. W pomieszczeniu znajdował się też namiot ukryty w zabudowie meblowej, w którym policjanci znaleźli kolejne 5 sztuk roślin.

Namiot i szafa były specjalnie przystosowane do prowadzenia nielegalnej uprawy, miały zamontowane oświetlenie i system nawiewu. Podczas dalszego przeszukania, policjanci znaleźli i zabezpieczyli ponad pół kilograma suszu, dodatkowo w lodówce policjanci znaleźli nasiona konopi.

Mężczyzna usłyszał zarzut za posiadanie znacznej ilości marihuany oraz za jej uprawę. Decyzje w jego sprawie podejmie sąd. Zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii mężczyźnie grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Zobacz również: Ostrowianin został oszukany na 120 tysięcy złotych
ŹRÓDŁOostrow-wielkopolski.policja.gov.pl