policja radiowóz Ostrów

Policjanci z naszego regionu uratowali życie 63-letniej kobiety w kryzysie emocjonalnym, która próbowała targnąć się na swoje życie.

Policjanci z Jarocina zostali powiadomieni o samookaleczeniu się kobiety. Jak wynikało ze zgłoszenia, kontakt z kobietą był utrudniony, i miała ona stracić dużo krwi.

Po dotarciu na miejsce patrolu policji mundurowi zastali tam zgłaszającą oraz półprzytomną kobietę. Policjanci zauważyli, że wokół leżącej na podłodze kobiety znajduje się duża ilość krwi. Jak się okazało 63-latka miała rany cięte w okolicach nadgarstków obu rąk.

Policjanci podjęli natychmiastowe działania ratunkowe. Za pomocą bandaży i opatrunków zatamowali krwawienie, ułożyli kobietę w pozycji bezpiecznej i okryli kocem termicznym. Do czasu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego prowadzili z nią rozmowę i sprawdzali parametry życiowe.

Kobieta została bezpiecznie przetransportowana do szpitala, gdzie otrzymała fachową opiekę medyczną.


Pamiętajmy, aby nie lekceważyć sygnałów, które wskazują, że nasi bliscy mogą zmagać się z trudnymi problemami. W takich sytuacjach okazujmy im wsparcie i pomoc. Na terenie całego kraju funkcjonują instytucje, do których można się zgłosić o wsparcie w ciężkich chwilach. Można również dzwonić na Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123 oraz Młodzieżowy Telefon Zaufania pod nr 116 111.

Wsparciem służą również pracownicy telefonu zaufania dla osób cierpiących na depresję, telefon 22 484 88 01.