Urząd Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce
Urząd Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce

Urzędy w związku z pandemią koronawirusa ograniczają przyjęcia interesantów i jak informują zachęcają do kontaktu telefonicznego lub pocztą elektroniczną.

Jak już informowaliśmy ograniczenia w przyjęciach interesantów wprowadził Urząd Miejski w Ostrowie oraz Starostwo Powiatowe. Pisaliśmy o tym TUTAJ>>

Ostrowski Urząd Miejski będzie otwarty dla petentów od godz. 8.00 do 12.00. Urzędnicy pracować będą w dotychczasowych godzinach, dlatego do 16.00 będzie można załatwić sprawę telefonicznie, bądź przy pomocy poczty elektronicznej.

Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim oraz podległe mu jednostki wprowadzają ograniczenia w przyjmowaniu interesantów oznacza to w praktyce zmiany godzin pracy tych palcówek. Starostwo Powiatowe pracować będzie w godz. od godz. 8.00 do godz. 12.00, z wyjątkiem Referatu Rejestracji Pojazdów, który będzie czynny od godz. 7.00 do godz. 12.00.

Ze względu na epidemię koronwirusa Starostwo Powiatowe w Ostrowie nie będzie naliczać kar interesantom, którzy w ciągu miesiąca od sprowadzenia nie zarejestrują pojazdu lub nie powiadomią o wyrejestrowaniu. Więcej na ten temat piszemy TUTAJ>>>

Od 16.03. br. do odwołania Urząd Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce będzie nieczynny dla interesantów. Kontakt z urzędnikami możliwy jest elektronicznie lub telefonicznie.

Na swojej stronie internetowej Urząd Gminy w Sośniach prosi – „o ograniczenie wizyt w Urzędzie Gminy w Sośniach oraz podległych jednostkach organizacyjnych do absolutnego minimum w związku z sytuacją epidemiologiczną i potrzebą ograniczenia bezpośrednich kontaktów.” Jednocześnie urzędnicy proszą o kontrakt telefoniczny, mailowy lub poprzez ePUAP. Od 16 marca do odwołania kasa w Urzędzie Gminy Sośnie będzie nieczynna, a wpłaty i wszelkie należności można wpłacać na konto Urzędu Gminy w Sośniach.”

Od 16 marca 2020 r. do odwołania Urząd Gminy Sieroszewice będzie otwarty dla interesantów od godz. 9:00 do godz. 12:00 tylko w sprawach pilnych i niecierpiących zwłoki. Od godz. 12:00 do godz. 15:30 możliwy jest kontakt telefoniczny, e-mailowy i internetowy. Do odwołania kasa Urzędu Gminy Sieroszewice będzie nieczynna. Wszelkie należności z tytułu podatków i opłat można wpłacać na konto Urzędu Gminy Sieroszewice. Zawieszone zostają również bezpłatne porady prawne.

Od najbliższego poniedziałku, 16 marca Urząd Gminy Ostrów Wielkopolski przy ul. Gimnazjalnej 5 czynny będzie dla klientów urzędu w godzinach: 9.00 – 12.00. Do godziny 15.30 można załatwiać sprawy telefonicznie lub mailowo.

Urząd Gminy i Miasta Raszków pozostaje czynny, jednak prosi o ograniczenie osobistych wizyt i o załatwianie spraw drogą elektroniczną lub telefonicznie, jeśli to tylko możliwe.

Wójt Gminy Przygodzice Krzysztof Rasiak apeluje do mieszkańców – „w związku z dynamiczną sytuacją związaną z zagrożeniem koronawirusem, w trosce o Państwa i nasze zdrowie, apelujemy o ograniczenie do minimum wizyt w Urzędzie Gminy Przygodzice oraz Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej. Większość  spraw w naszym urzędzie można załatwić przez Internet: na platformie e-PUAP,  www.obywatel.gov.pl, telefonicznie lub e-mailowo. Ponadto, opłaty lokalne można wnosić bezpośrednio przelewem na konto Urzędu Gminy Przygodzice.
Celem naszych działań jest maksymalne ograniczenie ryzyka związanego z koronawirusem.

Również Urząd Gminy i Miasta Odolanów prosi „ze względu na zagrożenie koronawirusem sprawy urzędowe, które nie wymagają natychmiastowego rozpatrzenia prosimy załatwiać przez internet lub przełożyć na inny termin.” Wypłaty świadczeń w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Odolanowie ze świadczenia 500+, świadczenia rodzinne, świadczenia rodzicielskie i świadczenia z funduszu alimentacyjnego będą wypłacane tylko we wtorek 17.03.2020r. od godziny 9.00 do 15.00. Nie będzie wypłat w kasie w dniach 19, 26 i 27 marca. Daty wypłat zasiłków celowych, stałych i okresowych pozostają bez zmian.