W miejscowości Chlewo w powiecie ostrzeszowskim mieszkaniec Raszkowa wjechał do rowu. Podczas wykonywania czynności przez policjantów, dwóch mężczyzn zaczęło utrudniać pracę funkcjonariuszy.

51-letni mieszkaniec Raszkowa, kierując samochodem marki Ford w miejscowości Chlewo w gminie Grabów nad Prosną, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego na łuku drogi stracił panowanie nad kierowanym pojazdem, a następnie wjechał do przydrożnego rowu. Mężczyzna został przewieziony do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim z obrażeniami w postaci stłuczenia klatki piersiowej.

Na miejsce kolizji przyjechało dwóch mieszkańców Grabowa nad Prosną, którzy nie będąc uczestnikami zdarzenia zaczęli utrudniać czynności wykonywane przez policjantów. Mężczyźni byli agresywni i nie stosowali się do poleceń wydawanych przez mundurowych, w wyniku czego doszło do szarpaniny, która zakończyła się naruszeniem nietykalności cielesnej interweniujących policjantów. Jak się okazało jeden z mężczyzn znajdował się w stanie nietrzeźwości, tj. 0,38 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

Zostali oni zatrzymani i umieszczeni w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratora, który z uwagi na wcześniejszą karalność obydwóch mężczyzn, zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.  
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments