Po raz kolejny ostrzegamy przed sms-ami z informacją o dokonanie niewielkiej wpłaty z tytułu dopłaty do paczki. To oszustwo, gdzie przestępcy chcą uzyskać dane logowania się na nasze konto bankowe. Możemy stracić zgromadzone tam wszystkie pieniądze.

W grudniu informowaliśmy o tym, że mieszkanka Ostrzeszowa straciła kilka tysięcy złotych. Pisaliśmy o tym TUTAJ>>

Niestety kolejne osoby otrzymują podobne sms-y w naszym regionie. W tym tygodniu w Kaliszu zostały oszukane w ten sposób dwie osoby. Z ich kont zniknęły pieniądze.

Tego typu sms dostają mieszkańcy całej Polski. Ofiarą takiego oszustwa padł również mieszkaniec powiatu legnickiego, który otrzymał wiadomość SMS z prośbą o dopłatę do przesyłki w wysokości 1 zł. Mężczyzna kliknął w link dołączony do feralnej wiadomości, po czym przelał „brakującą kwotę”. Jak się później okazało, z jego konta zamiast 1 zł, zniknęło prawie 18 tys. zł!

Mechanizm działania przestępców polega na rozsyłaniu losowo sms-ów z których treści wynika, że należy dopłacić do wysłanej do nas paczki. Często są to drobne kwoty. Po kliknięciu w przesłany link zostajemy przekierowaniu na fałszywą stronę banku lub systemu płatności. W ten sposób przestępcy uzyskują dane do naszego konta, a my możemy stracić zgromadzone tam środki.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku otrzymania tego typu wiadomości, a przede wszystkim o niekorzystanie z linków do dokonania płatności nawet drobnej kwoty. Chrońmy swoje dane!
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments