Na skrzynki mailowe spływają od kilku tajemnicze maile z fakturą, która ma znajdować się pod przesłanym linkiem. Kliknięcie w niego może oznaczać ogromne kłopoty.

Link zawiera bowiem wirusa i jest to kolejna fala podobnych prób oszustw. Serwis niebezpiecznik.pl pisał podobnych mailach m.in w październiku 2018 roku. Możesz o tym przeczytać TUTAJ>>>

Teraz oszuści ponownie próbują wykorzystać ten sposób i rozsyłają tego typu wiadomości.

Takie maila dostaliśmy na naszą skrzynkę. Dane firmy, niby od której dostaliśmy wiadomość zostały wymazane.

Klikając w link możemy pobrać np. na swój komputer oprogramowanie instalujące niepożądane aplikacje, które nas szpiegują i wysyłają do przestępców poufne informacje.

Warto przeczytać: Dostałeś takiego e-maila? Nie odpowiadaj, nie klikaj, nie płać

Aby uniknąć nieprzewidzianych niespodzianek, warto uczulić na potencjalnie niebezpieczeństwo wszystkich pracowników firmy czy też domowników. Zanim kliknijmy w link sprawdzajmy czy współpracujemy z daną firmą lub możemy mieć u niej zaległości. Dane w mailach przestępcy generują losowo i czasami są to pomieszane dane kilku firm.

Jeśli współpracujemy z daną firmą sprawdźmy czy dany sposób kontaktu i wysyłania faktur jest standardowy, czy to coś nowego.

Powinniśmy też zawsze upewniać się czy adres nadawcy jest faktycznie adresem osoby od której możemy spodziewać się takiej wiadomości.

Zobacz również: Dostaliście takiego sms? Nie klikajcie. To oszustwo!!
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments