Policjanci z Ostrzeszowa zostali powiadomieni o próbie oszustwa przy sprzedaży przedmiotów na portalu OLX. Na szczęście sprawcy nie uzyskali dostępu do konta mieszkanki naszego regionu.

Jak informują ostrzeszowscy policjanci mieszkanka powiatu ostrzeszowskiego zamieściła na portalu OLX ogłoszenie dotyczące sprzedaży gry. Po jakimś czasie odezwał się potencjalny klient, który zaproponował przesłanie gry za pośrednictwem firmy kurierskiej DPD. W rozmowie z kobietą ustalono, że mężczyzna posługiwał się danymi najprawdopodobniej obywatela Ukrainy (Aleksandr, pobyt: Krotoszyn ul. Zduńska) i mówił też ze wschodnim akcentem. Sprzedająca zgodziła się na przedmiotową sprzedaż. W tym celu zalogowała się na stronę DPD celem dokończenia transakcji.

Następnie kupujący za pośrednictwem aplikacji WhatsApp przesłał wiadomość o zatwierdzeniu złożonego wniosku wraz z linkiem, w który sprzedająca kliknęła. Wówczas nastąpiło przekierowanie do strony firmy kurierskiej DPD, gdzie należało podać kod sms, który jednak nie doszedł.

Międzyczasie mieszkanka powiatu ostrzeszowskiego otrzymała komunikat o tym, że jakieś nowe urządzenie próbuje uzyskać dostęp do jej konta. Wówczas kobieta domyśliła się, że może to być forma oszustwa i natychmiast zadzwoniła do banku celem zablokowania konta bankowego. Następnie powiadomiła o próbie oszustwa policjantów.

Zobacz również: Ktoś kradnie kostkę brukową. Wyznaczono nagrodę
Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments

Do mnie również , napisała owa Pani i chciała w ten sposób kupić przedmiot przeze mnie wystawiony. Oszuści jedni!!!! Trzeba zawsze wszystko dokładnie sprawdzać.

Mnie też dziś prawdopodobnie próbowano w ten sposób oszukać, ale na szczęście informacja o systemie paczek DPD trochę dała mi do myślenia. Zaczęłam szperać w Internecie i na szczęście natrafiłam na ten artykuł. 🙂

99% formy kontaktu przez WhatsApp to oszustwo.