Jak informowaliśmy już wcześniej Biuro do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji ostrzegało przed oszukańczymi wiadomościami przesyłanymi drogą elektroniczną, informującymi o wezwaniu na Policję lub proszące o kontakt.

Jak się okazuje tego typu wiadomości są nadal rozsyłane. Dzisiaj na naszą skrzynkę mailową została przesłana taka wiadomości, które jest podobna do tych o których ostrzega Komenda Główna Policji:

Dla Twojej uwagi
Proszę przeczytać załączoną skargę przeciwko tobie i odpowiedzieć po przeczytaniu.Zostałeś ostrzeżony i jeśli zignorujesz tę wiadomość, twoja sytuacja będzie bardziej skomplikowana.
Centralna Dyrekcja Policji i Oddział do Walki z Nieletnimi.
Komendant Policji PAWEŁ


Policja. Komenda Dzielnicy Warszawa VI

Jagiellońska 51, 03-301 Warszawa, Polska

Do wiadomości załączone było takie wezwanie:

Jak przestrzegają policjanci nawiązanie korespondencji z autorem wiadomości może skutkować otrzymaniem plików lub linków, które mogą zainfekować komputer złośliwym oprogramowaniem, wykradającym dane osobowe lub doprowadzić do całkowitego zablokowania komputera. Oszuści żądają też okupu za odblokowanie komputera.

Dlatego policjanci przypominają. Jeżeli stałeś się ofiarą oszustów skontaktuj się natychmiast ze swoim bankiem. Zmień hasła do wszystkich kont bankowych, poczty elektronicznej i innych portali. Pod żadnym pozorem nie wolno płacić oszustom za odblokowanie komputera! To rozzuchwala przestępców i kontynuują swoje ataki przeciwko innym. Nie ma też żadnej gwarancji, że po opłaceniu okupu odzyskasz kontrolę nad komputerem.

Zobacz również: Maksio z Ostrowa walczy z rakiem o życie. Nastąpiła wznowa choroby
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments