Ostrzegamy przed fałszywymi wiadomościami sms rozsyłanymi przez oszustów, którzy tym razem podszywają się pod Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Nie należy klikać w podejrzane linki, ani pobierać załączników niewiadomego pochodzenia.

Rozsyłane są przez przestępców wiadomości, z których ma wynikać, że adresat wiadomości ma do odbioru świadczenie z ZUS, a zeby je otrzymać, należy uzupełnić dane, wchodząc w załączony link.

Zdecydowanie nie należy klikać w takie linki, ani podawać swoich danych osobowych, loginów czy haseł. Wiadomość sms nie pochodzi od ZUS-u, a od oszustów, którzy próbują uzyskać dostęp do telefonu i zapisanych w nim informacji albo wyłudzić dane osobowe – informuje Monika Kiełczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS województwa łódzkiego.

Treść rozsyłanych sms-ów:

Masz do odebrania nieodebrane swiadczenie z ZUS, prosimy o jak najszybsze jego otrzymanie, musisz przejść do uzupełnienia: https://cutl.(…)”.

ZUS zaleca zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku otrzymania wiadomości o podejrzanej treści, jeśli pisana jest np. „łamaną polszczyzną” albo dotyczy świadczeń, o które nie wnioskowaliśmy.

Zobacz również: To ostatni moment na rozliczenie




Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments