Ostrowscy policjanci ostrzegają, że dzisiaj, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim otrzymał kilka sygnałów od mieszkańców miasta o próbach oszustw metodą na pracownika banku.

– Oszuści, podając się za konsultantów infolinii, pracowników banku informują rozmówce o podejrzanych transakcjach na jego koncie lub karcie i proszą o podanie wrażliwych danych, a także zainstalowanie „specjalnej” aplikacji, która umożliwia im zdalne sterownie urządzeniem użytkownika. Numery wyświetlające się podczas rozmowy faktycznie mogą należeć do banku, a oszuści mogą dodatkowo znać niektóre dane osobowe klienta. Nie dajmy się nabrać, zachowajmy czujność – informują ostrowscy policjanci.

Należy pamiętać, że konsultanci banków nigdy nie proszą o podanie poufnych danych takich jak np. numery dokumentów, numery kart bankowych, czy kody do zatwierdzenia transakcji internetowych.

Ponadto pamiętajmy, że konsultanci banków nigdy nie proszą o podanie swoich danych logowania do systemu bankowego.

W razie jakichkolwiek wątpliwości skontaktujmy się sami ze swoim bankiem i upewnijmy, że osoba dzwoniąca faktycznie jest pracownikiem banku. Oczywiście najpierw się skutecznie rozłączmy i sami wybierzmy numer naszego banku, a nie ten podany przez oszustów.

Przekażcie, te informacje rodzinie, znajomym, sąsiadom oraz jeśli to możliwe udostępniajcie informacje o działaniach przestępców. Nigdy nie wiadomo, czy kogoś nie ostrzeżecie i uchronicie przed stratą swoich oszczędności.

Zobacz również: Wydano na dzisiaj ostrzeżenie pogodowe
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments