kobieta telefon oszustwo

Bądźmy uważni w trakcie majowych wyjazdów, szczególnie gdy korzystamy z publicznych czy ogólnodostępnych sieci Wi-Fi. Często bowiem, przestępcy tworzą fałszywe sieci Wi-Fi.

– Z taką fałszywą siecią miał do czynienia mój znajomy. Cyberprzestępcy przejęli jego hasła i dane osobowe, a to już prosta droga do wzięcia np. pożyczki. Fałszywe sieci Wi-Fi są bardzo podstępne. Trudno się zorientować, że wpadliśmy w pułapkę. Przejmują cały nasz ruch w Internecie. Widzą witryny, hasła, loginy i pobierają te informacje, z których mogą skorzystać. A to już prosta droga do utraty pieniędzy. Kradną nasze dane osobowe. Kradną naszą tożsamość – opowiada Daria Widawska w kampanii Bankowcy dla CyberEdukacji

Na każdym kroku należy zachować rozsądek i wiedzieć, jak się zachowywać w cyberprzestrzeni. Dlatego w ramach kampanii „Bankowcy dla CyberEdukacji” powstał cykl krótkich filmów, w których popularni artyści opowiadają jak w sposób świadomy, odpowiedzialny i bezpieczny korzystać z dobrodziejstw cyfrowej rzeczywistości.

Dlatego też pamiętajmy i stosujmy się do kilku zasad:

  • Uważaj na fałszywe sieci Wi-Fi
  • Chroń swoje dane i stosuj zasadę ograniczonego zaufania do publicznych sieci Wi-Fi
  • Korzystając z publicznych sieci, unikaj podawania danych osobowych
  • Jeśli nie musisz, nie korzystaj z bankowych aplikacji w publicznych sieciach Wi-Fi
  • Korzystaj z bezpiecznej sieci operatora komórkowego

Zobacz również: Groźne bakterie w mleku. GIS ostrzega
ŹRÓDŁOpolicja.pl
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments