W ostatnim okresie Policja otrzymuje informacje o oszustwach związanych z pojawiającymi się nakładkami na bankomatach, które uniemożliwiają odbiór gotówki – mocowanie na podajnikach wydających gotówkę plastrów lub innych elementów uniemożliwiających podjęcie pieniędzy. Jak informują policjanci, przestępcy zakładają elementy z taśmą lub klejem od wewnątrz do której przyklejają się wysuwane banknoty.

Policjanci ostrzegają przed oszustwami przy wypłatach pieniędzy z bankomatów, gdzie są one modyfikowane w taki sposób, by klientowi chcącemu podjąć swoje środki z bankomatu wydawało się, że w przypadku nie dojścia do skutku wypłaty gotówki, pieniądze w ogóle nie opuściły urządzenia, a ich konto nie zostało tym samym obciążone.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności przy podejmowaniu środków pieniężnych z bankomatów. Aby zmniejszyć ryzyko utraty naszych oszczędności w chwili ich wypłaty, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka szczegółów dotyczących pracy i wyglądu bankomatu.

Zanim wypłacimy gotówkę, powinniśmy sprawdzić, czy w miejscu, w którym wydawane są z niego środki płatnicze, nie ma doczepionych elementów wystających poza obudowę, np. w formie nakładek. Starajmy się w miarę możliwości wypłat dokonywać w bankomatach zlokalizowanych w oddziałach lub w miejscach, w których funkcjonuje stały monitoring. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości dotyczących przebiegu transakcji należy od razu powiadomić bank. Jeżeli nabraliśmy pewności, że zostaliśmy okradzeni, skontaktujmy się z policją.

Czasem niewypłacenie przez bankomat gotówki może wynikać z awarii urządzenia, jednak gdy dojdzie już do takiej sytuacji, powinniśmy bliżej przyjrzeć się jego detalom i w zależności od spostrzeżeń powiadomić instytucję finansową oraz służby.

Jak apelują policjanci, niezależnie od tego, starajmy się na bieżąco weryfikować ilość przeprowadzanych na naszych kontach transakcji i sprawdzać, czy wszystkie z nich kojarzymy i rzeczywiście przebiegły one wedle naszej wiedzy pomyślnie.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments