Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości informuje o kolejnej kampanii, która polega na rozsyłaniu przez cyberprzestępców wiadomości mailowych rzekomo pochodzących od Komendanta Głównego Policji insp. Marka Boronia.

Z treści przesyłanych wiadomości wynika, że osoba, która ją otrzymała powinna natychmiast odpowiedzieć na wezwanie stanowiące załącznik do wiadomości email.

W celu uwiarygodnienia swojej wiadomości przestępcy podpisują ją, jako Komendant Główny Policji insp. Marek Boroń i Ministrerstwo Sprawiedliwości Prokurator Generalny Adam Bodnar.

Do wysyłanych przez oszustów wiadomości dołączany jest załącznik rozpoznawany jako dokument w formacie „pdf”. Z jego treści wynika, że osoba, która jest adresatem wiadomości jest podejrzana o dokonanie przestępstw o treściach pornograficznych i jest zobowiązana do udzielenia odpowiedzi.

Jak informuje Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości cała korespondencja w rzeczywistości jest próbą oszustwa i zastraszenia odbiorcy. Polska Policja nie jest ich autorem tych wiadomości, a ich celem może być kradzież naszych danych czego konsekwencją może być utrata naszych pieniędzy.

Zobacz również: Zabezpiecz PESEL. Każdy powinien to zrobić i zabezpieczyć się przed oszustami
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments