W dniach 31 sierpnia i 1 września na boisku sportowym przy ulicy Krotoszyńskiej odbędzie się VI Międzynarodowego Turnieju im. Jerzego Kryjoma w którym zobaczymy 14 zespołów nie tylko z naszego kraju. Wiadomo już coraz więcej o nadchodzącym wydarzeniu.

 

Podczas VI Międzynarodowego Turnieju im. Jerzego Kryjoma zagrają młodzi zawodnicy z klubów:

1. Lech Poznań
2. Legia Warszawa
3. Reprezentacja Ostrowa Wielkopolskiego
4. Pogoń Szczecin
5. Wisła Płock
6. Baltica Kaliningrad
7. Juventus Academy POLAND
8. Akademia Piłkarska Wisły Kraków
9. OZPN Kalisz
10. Reprezentacja Polski Football Academy
11. Zagłębie Lubin
12. Widzew Łódź
13. MFK Trutnov
14. Sdyushor Kaliningrad

Odbyło się już losowanie 2 grup w których rywalizować będą uczestnicy turnieju.

Turniej to nie tylko gra w piłkę nożną. W tym roku podczas VI Międzynarodowego Turnieju im. Jerzego Kryjoma oprócz rozgrywek piłkarskich wraz z Drużyną Szpiku, odbędzie się akcja pomocy dla ostrowianki – Karoliny Olejniczak, która walczy z chorobą.

Jak informują organizatorzy – „Podczas naszego turnieju będziemy prowadzić zbiórkę pieniędzy oraz na rowerach stacjonarnych będziemy jechać kilometry właśnie dla niej! Zorganizowana zostanie także licytacja wartościowych gadżetów piłkarskich, koszulki Reprezentacji Polski z podpisami całej drużyny oraz voucher na mecz Ligi Mistrzów z udziałem Manchesteru City wraz z opłaconym pobytem i przelotem dla rodzica z dzieckiem,koszulki Roberta Lewandowskiego z podpisem i kilka innych wartościowych gadżetów dla fanów piłki nożnej i nie tylko. Cała zebrana suma zostanie przeznaczona na rehabilitację i dalsze leczenie Karoliny!

Organizatorzy przygotowali również niespodziankę dla trenerów drużyn, które wezmą udział w VI Międzynarodowym Turnieju im. Jerzego Kryjoma oraz trenerów z regionu i nie tylko. W pierwszy dzień turnieju, 31 sierpnia, po rozgrywkach grupowych odbędzie się sympozjum dr Marcina Popielucha, natomiast 1 września odbędzie się trening pokazowy wraz z dr Marcinem Popieluchem.

Dr Marcin Popieluch jest trenerem piłki nożnej z licencją UEFA A, specjalizujący się w przygotowaniu motorycznym piłkarzy. Pracował z piłkarzami klubów takich jak: Polonia Warszawa, Jagiellonia Białystok, Wisła Płock, GKS Tychy czy Podbeskidzie Bielsko-Biała. Wieloletni wykładowca w Szkole Trenerów PZPN, promotor ponad 30 prac dyplomowych na kursach UEFA oraz do 2014 roku wykładowca w Katedrze Anatomii i Biomechaniki w Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. W 2006 roku obronił doktorat zajmując się zagadnieniami urazowości stawów. Prelegent na wielu kongresach i konferencjach naukowych krajowych i międzynarodowych z zakresu przygotowania motorycznego i prewencji urazów.

 

Z naszego regionu będzie można zobaczyć młodych piłkarzy w dwóch drużynach – reprezentacji OZPN Kalisz oraz reprezentacji Ostrowa Wielkopolskiego. W czerwcu odbył się bowiem eliminacyjny III Krajowy Mini Turniej im. Jerzego Kryjoma dla drużyn z naszego rejonu. Wygrała go reprezentacja OZPN Kalisz, która tym samym awansowała do VI Międzynarodowego Turnieju im. Jerzego Kryjoma. Ponadto ostrowscy trenerzy przyglądali się młodym zawodnikom i wybrali tych, którzy będą reprezentować nasze miasto. Galerie zdjęć z turnieju eliminacyjnego znajdziecie państwo TUTAJ>>>

O kolejnych atrakcjach i planach związanych z turniejem będziemy na bieżąco informować  na naszym portalu.

Patronem medialnym VI Międzynarodowego Turnieju im. Jerzego Kryjoma jest portal Twój Ostrów.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments