W sobotę, 25 maja, już po raz siódmy odbył się „Koncert przy ruinach” XVII-wiecznej kaplicy loretańskiej w Skrzebowej. W tym wyjątkowym miejscu, które z tej okazji zostało specjalnie podświetlone, zaprezentował się tym razem poznański Zespół Wokalny „Affabre Concinui”.

 

W programie znalazły się utwory różnych epok i stylów muzycznych: począwszy od muzyki religijnej epoki odrodzenia a także XX i XXI wieku, poprzez średniowieczne madrygały, utwory Vivaldiego, Bacha, Chopina czy Moniuszki aż do współczesnych utworów rozrywkowych – świetnie zaaranżowanych i oddających klimat oryginałów. A wszystko wyśpiewane „idealnie współbrzmiąc” bo to właśnie oznaczają słowa „affabre concinui”.

Całość złożyła się na bardzo urokliwy, muzyczny wieczór, w którym uczestniczyło około 300 osób, m.in. burmistrz Jacek Bartczak, radna powiatowa Maria Tomaszewska i proboszcz skrzebowskiej parafii ks. Rafał Kryś.

Koncert zorganizowany został przez Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury a także środkom Powiatu Ostrowskiego i firmy Weko Polska Sp. z o.o. we współpracy z Gminą i Miastem Raszków oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w Bieganinie.
ŹRÓDŁOUMiG Raszków
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments