VII Ostrowski Festiwal Stylu i Urody w Zespole Szkół Usługowych

0

W niedzielę, 17 listopada, w hali sportowej ZSU odbył się już po raz siódmy Ostrowski Festiwal Stylu i Urody organizowany przez Powiat Ostrowski i Zespół Szkół Usługowych.

W ramach festiwalu przygotowano prezentację kosmetyków, ofertę salonów kosmetycznych i fryzjerskich, pokazy mody i makijażu, bezpłatne konsultacje kosmetyczek, fryzjerów i stylistów, zabiegi pielęgnacyjne, promocję zdrowia i zdrowego stylu życia.

W programie imprezy znalazły się pokazy kolekcji : Cosplay, upcyclingowej, dziennej dzianej firmy Sun of Gaba, Młodzieżowej Akademii Mody,  ślubnej Marii Ciesielskiej i Laury Niklas, koszul męskich  Artur oraz pokazy młodych fryzjerów i barberski.

Atrakcją festiwalu był pokaz kolekcji „La femme”  zaprezentowany na ogólnopolskim konkursie „Mała Pętelka” w Poznaniu. Została ona zaprojektowana przez Julię Makowską z kl. 4 td i przygotowana przez uczniów kształcących się w zawodzie technik przemysłu mody.

Uczniowie szkoły wzięli udział w Konkursie Młodych Fryzjerów na najładniejszą fryzurę.Wśród dziesięciu propozycji fryzur, goście Festiwalu, w drodze głosowania, wybrali najpiękniejsze uczesania. I miejsce zdobyła fryzura w wykonaniu Martyny Dolaty z kl. 2b, II miejsce zajęła Kinga Kulas z kl. 3 a, III miejsce – Anna Andrzejczak z kl. 3b.

Uczniowie szkół podstawowych wzięli udział  w Konkursie Młody Kreator Mody. W kategorii ODZIEŻ: I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 5, II miejsce- Szkoła Podstawowa Edukator, III miejsce- Szkoła Podstawowa nr 9. W kategorii FRYZURA: I miejsce zajęła- Szkoła Podstawowa nr 9, II miejsce- Szkoła Podstawowa nr 5, III miejsce- Szkoła Podstawowa Edukator.

Zainteresowanie Ostrowskim Festiwalem Stylu i Urody było, podobnie jak w latach ubiegłych, bardzo duże. Odwiedziło nas wielu mieszkańców miasta i całego powiatu.
Impreza, prowadzona przez Katarzynę Stawicką i Macieja Siwka, stała się już po raz siódmy miejscem spotkań branży odzieżowej, fryzjerskiej i kosmetycznej
– powiedział Dariusz Kaczmarek dyrektor Zespołu Szkół Usługowych w Ostrowie Wielkopolskim .
ŹRÓDŁOpowiat-ostrowski.pl
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments