Na portalu zrzutka rozpoczęła się właśnie zbiórka pieniędzy na rehabilitację 16-letniej Martyny z Wysocka Wielkiego, która od urodzenia choruję na rozszczep kręgosłupa i wodogłowie. Jak widać jednak na jej stronie na FB chce być aktywna oraz walczy o samodzielność.

Jak można przeczytać na stronie zrzutki:

Mam na imię Martyna. W tym roku skończę 16 lat. Od urodzenia choruję na rozszczep kręgosłupa i wodogłowie. Na codzień potrzebne są mi specjalne ortezy do chodzenia, a na dłuższe dystanse aktywny wózek inwalidzki. Jestem pod stałą opieką lekarzy specjalistów: rehabilitanta, ortopedy, neurochirurga i urologa. W 2018 roku miałam też operację nogi, więc teraz potrzebuję dużo rehabilitacji i treningów, aby móc jak najlepiej chodzić i walczyć o samodzielność.

Codziennie trenuję w domu, a także w terenie. Ćwiczę również 2-3 razy w tygodniu w Centrum Rehabilitacji oraz w miarę możliwości jeżdzę na intensywne turnusy rehabilitacyjne. W tym roku mam zaplanowane 3 takie turnusy, jednak koszty są bardzo duże, ponieważ 2 tygodnie rehabilitacji to kwota ok. 7000 zł. 

fot: https://zrzutka.pl/htmzn4

Co pewien czas muszę też wymieniać sprzęt oropedyczny i rehabilitacyjny taki jak: wózek aktywny, ortezy, balkonik i inne. Moim marzeniem jest także specjalny balkonik terenowy, który ułatwiłby pokonywanie przeszkód w trudnym terenie, ponieważ moją pasją są góry…kocham górskie przestrzenie, wędrówki i tam najlepiej się czuję. Koszt takiego balkonika to ok. 4600 zł

Przede mną wiele wyzwań. Nie tylko tych górskich, lecz także codziennych, dla większości ludzi zwyczajnych, jednak dla mnie trochę trudnych do zrealizowania. Ale wszystko jest możliwe, wystarczy znaleźć sposób. Nie poddaję się i wiem, że dzięki dobrym ludziom mogę o wiele więcej. Chciałabym też poprzez moją aktywność, motywować innych do działania, mimo różnych chorób. Wierzę w to, że zawsze można znaleźć takie rozwiązania, aby osiągnąć cel.

Dzięki Wam mogę więcej!

Rehabilitacja, leczenie, sprzęt i aktywnie spędzany czas… to Wasza duża zasługa.

Z Wami mogę zdobywać szczyty!

Razem z mamą postanowiłysmy założyć zrzutkę, ponieważ podliczając wszystkie koszty rehabilitacji i sprzętu to kwota ok. 25 000 zł.

Stwierdziłyśmy, że nie mamy takich możliwości finansowych, aby zrealizować nasze cele i dlatego serdecznie prosimy o wsparcie. Mamy nadzieję, że dzięki Wam to się uda Zapraszamy także na stonę FB – Motywaykowa Droga- Martyna Spaszewska oraz Instagrama, gdzie można na bieżąco śledzić moją aktywność i postępy w rehabilitacji.

Zamiast ograniczeń – szukamy możliwości!

Z góry serdecznie dziękujemy za wsparcie❤️

Martyna Spaszewska z mamą Eweliną

Martyna GÓR dziewczyna – MotyWAYkowa Droga

„Wyzwania są tym, co czyni życie interesującym. Stawianie im czoła jest tym, co nadaje życiu sens”

 

LINK do ZRZUTKI

 
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments