Koszykarkom TS Ostrovia nie udało się sprawić dzisiaj niespodzianki i ostatecznie przegrały wyjazdowe spotkanie z wiceliderem Arką Gdynia – 54:70. Najwięcej punktów da ostrowskiego zespołu zdobył dzisiaj Arina Bilotserkivska.

Dzisiaj koszykarki udały się na trudny teren do Gdyni. Ostrowski zespół dobrze wszedł w spotkanie, obejmując prowadzenie dzięki trafieniu A. Bilotserkivskiej. Prowadzenie utrzymał przez większość pierwszej kwarty. Po 10 minutach gry TS Ostrovia prowadziła ostatecznie 5 punktami.

Ostrowianki prowadzenie utrzymały do połowy drugiej kwarty, jednak wtedy rywalki zanotowały 9 punktową serię. Wyrównana walka toczyła się do końca kwarty, gdzie dzięki trafieniu A.Wajler ostrowianki na minutę przed jej końcem objęły ponownie prowadzenie. W ostatniej minucie to jednak gdynianki były lepsze i ostatecznie po 20 minutach mieliśmy wynik 34:32 dla gospodyń.

Po zmianie stron przez kilka minut toczyła się wyrównana walka, jednak rywalki zaczęły uzyskiwać przewagę i po 30 minutach gry prowadziły już 11 punktami. W ostatniej kwarcie Arka kontrolowała przebieg spotkania i ostatecznie zwyciężyła 70:54.

Dla TS Ostrovia Arina Bilotserkivska zanotowała dzisiaj 12 punktów, 5 zbiórek i 5 asyst.

Arka Gdynia – TS Ostrovia 70:54 (14:19, 20:13, 23:14, 13:8)

Arka Gdynia: Santa Baltkojiene 2, Kamila Podgórna 0, Aldona Morawiec 3, Anna Makurat 7, Martyna Stelmach 2, Amalia Rembiszewska 3, Anna Jurcenkova 11, Sonja Greinacher 14, Emma Cannon 15, Barbora Balintova 13

TS Ostrovia: Jowita Ossowska 10, Karolina Podkańska 2, Sandra Nowicka 0, Aleksandra Wajler 11, Karolina Kaczmarek 0, Katarzyna Motyl 6, Katarzyna Jaworska 6, Ewelina Jackowska 7, Arina Bilotserkivska 12