panele słoneczne fotowoltaika Ostrów Wielkopolski

Gmina i Miasto Nowe Skalmierzyce w ramach Klastra Energii Gmin Nowe Skalmierzyce i Ostrów Wielkopolski planuje złożenie wniosku partnerskiego w ramach ogłoszonego naboru z wykorzystaniem środków z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

Jak informuje Urząd Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce nabór zgłoszeń będzie dotyczył instalacji OZE realizowanych przez społeczności energetyczne w zakresie:

  • instalacji fotowoltaicznych;
  • magazynów energii;
  • pomp ciepła.

Przewidywalne wsparcie dla mieszkańca gminy może wynieść, aż do 90% kosztów kwalifikowanych (liczonych od wartości netto).

Z uwagi na krótkie terminy przyjmowania zgłoszeń, najpierw odbędzie się w piątek, 2 lutego o godzinie 18.00, w hali sportowej przy szkole podstawowej przy ul. Okólnej w Nowych Skalmierzycach spotkanie informacyjne.

Nabór zgłoszeń/wniosków prowadzony będzie w terminach: 5 i 6 lutego br. (poniedziałek i wtorek) w godz. 8.00 – 18.00 (hala sportowa na Stadionie Miejsko-Gminnym w Nowych Skalmierzycach, ul. Mostowa 1a)


Gmina Nowe Skalmierzyce, to kolejna gmina po Odolanowie i Przygodzicach, która zamierza przystąpić do tego programu. Niestety w Ostrowie Wielkopolskim na razie cisza w tym temacie.

Patrząc na to, co działo się w Przygodzicach, może być sporo chętnych. W tej gminie ruszyły zapisy na fotowoltaikę. Ogromne tłumy chętnych
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments