We wtorek, 11 lipca podpisana została umowa na kompleksową modernizację stadionu lekkoatletycznego przy ulicy Kusocińskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

Koszt modernizacji stadionu to 28 mln złotych, przy czym udało się pozyskać na ten cel 12 mln dofinansowania. Czas inwestycji to 20 miesięcy.

W ramach wykonanych prac powstanie stadion lekkoatletyczny wraz z boiskiem piłkarskim z którego będą mogli korzystać ostrowscy lekkoatleci oraz piłkarze KP Centra 1946. Będzie to obiekt lekkoatletyczny o kategoria 5A na którym będą mogły się odbywać niektóre imprezy ogólnopolskie.

Powstanie m.in. nowa 5 torowa bieżnia o długości 400m, skocznia do skoku w dal i trójskoku, rzutnie do pchnięcia kulą, młotem, dyskiem, oszczepem, skocznia do skoku w wzwyż. Wybudowana zostanie pełna infrastruktura tych elementów składowych.

Wybudowany zostanie budynek dwukondygnacyjny z pełnym zapleczem technicznym, sanitarnym, szatniami, siłownią, bieżnią rozgrzewkową. Powstanie też nowa trybuna.

W ramach prac wykonane zostanie pełnowymiarowe boisko do gry w piłkę nożną z naturalną nawierzchnią, które będzie zdrenowane, odwodnione i z pełnym system nawadniającym. Ważna informacja dla kibiców Centry. Na czas remontu piłkarze KP Centry Ostrów mecze będą rozgrywać na innym boisku. Nie zapadła jeszcze jednak ostateczna decyzja, gdzie ostrowscy piłkarze będą rozgrywać swoje spotkania. Najprawdopodobniej będzie to jedno z boisk po za Ostrowem.

Tak obecnie wygląda Stadion przy ulicy Kusocińskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

Tak z zewnątrz może wyglądać nowy budynek na Stadionie Lekkoatletycznym w Ostrowie Wielkopolskim.

źródło; dokumentacja przetargowa

źródło; dokumentacja przetargowa

Zobacz również: 4 medale zawodników KS Stal LA na mistrzostwach Polski

Zobacz również: U24 Ekstraliga. Awizowane składy na mecz z liderem
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments