Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach (GOK)

W piątek, 1 lutego w Przygodzicach nastąpi oficjalne oddanie do użytku zmodernizowanej siedziby Gminnego Ośrodka Kultury (GOK) wraz z biblioteką. Obydwie te instytucje w trakcie remontu funkcjonowały w lokalach zastępczych.

Dobiegła końca rozpoczęta we wrześniu 2017 r. kompleksowa modernizacja – rozbudowa budynku GOK w Przygodzicach dofinansowana z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 (WRPO 2014+). Inwestycja kosztowała w sumie ponad 6 mln zł z czego 4,1 mln zł to dotacja, po którą sięgnął samorząd gminy.

Zakres wykonanych prac objął w dużym skrócie rozbudowę obiektu – przebudowę pomieszczeń, docieplenie i izolację fundamentów, ścian i dachu, a także wymianę pokrycia dachowego i wzmocnienie jego konstrukcji, wymianę drzwi i okien, modernizację istniejących instalacji. Zamontowano również panele fotowoltaiczne. Wrażenie robi szczególnie wnętrze GOK dostosowane do potrzeb „fabryki kultury”.

Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach (GOK)

GOK w Przygodzicach powołano uchwałą Gminnej Rady Narodowej 28 grudnia 1984 r. Istotny wpływ na powstanie ośrodka miał stawiający wówczas pierwsze kroki Zespół Pieśni i Tańca „Przygodzice”.

W swojej historii GOK trzykrotnie zmieniał siedzibę. Docelową – pierwotnie zbudowano w czynie społecznym. Początkowo GOK ulokowano w urzędzie gminy, następnie w Jankowie Przygodzkim, a od 1998 roku w Przygodzicach. W siedzibie ośrodka kultury działa także OSP. Odbywają się w nim także sesje rady gminy.
ŹRÓDŁOUG Przygodzice, Tomasz Wojtasik
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments