fot: pixabay.com

W niedzielę, 22 września, ulicami Kalisza przejdzie I Kaliski Marsz Równości, który rozpocznie się na Plantach, a zakończy pod pomnikiem Marii Konopnickiej.

Jak czytamy na stronie wydarzenia – Lista dyskryminowanych jest długa: kobiety, uchodźcy i emigranci, mniejszości narodowe i etniczne, osoby z niepełnosprawnościami, osoby o innej orientacji seksualnej, innym kolorze skóry oraz o innych poglądach religijnych, niż powszechnie panujące w naszym kraju. Wszystkich należy traktować równo, także Ciebie. Dlatego przyjdź na Marsz, pokaż, że jesteś za równością, miłością, tolerancją! To są uniwersalne wartości. Szykujcie tęczowe flagi, banery, balony i brokat. Będzie głośno, będzie wesoło, będzie miłośnie. Zapraszamy!

– Liczymy na udział wszystkich mieszkańców, którzy solidaryzują się z osobami dyskryminowanymi i wykluczonymi. Prosili by ubrać się kolorowo i pójść z nami – piszą dzisiaj w mediach społecznościowych organizatorzy marszu.

Marsz rozpocznie się o godzinie 15.00 i pochód wyruszy z Plant skrzyżowanie ulic Konopnickiej i Babinej, a ma zakończyć się przy pomniku Marii Konopnickiej.

W tym samym czasie w Kaliszu miały się odbyć inne zgromadzenia i do wczoraj nie było wiadomo, czy marsz równości się odbędzie. Ostatecznie cześć zgromadzeń została zakazana i I Kaliski Marsz Równości przejdzie ulicami Kalisza.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments