Tak jeszcze rano wyglądała zalana łąka w ostrowskim Parku Miejskim

Tym razem ostrzeżenie meteorologiczne potwierdziło się i około północy na Ostrowem zagrzmiało i przeszły nad miastem ulewne deszcze. Zalaniu uległo wiele piwnic i ulic.

W wyniku ulewnego deszczy system odprowadzania wód deszczowych okazał się niewydolny w wyniku czego wiele ulic zostało zalanych. Zalaniu uległ m.in parking z garażami przy ostrowskim Urzędzie Miejskim, parkingi i garaże przy ulicy Konopnickiej i Al. Słowackiego, piwnice przy ulicy Limanowskiego.

Wyłamane bramy przy garażach pod Urzędem Miejskim. W nocy woda miała tutaj wysokość 1 m.

Do miasta zadysponowane zostały jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z okolicznych miejscowości, które pomagały w usuwaniu skutków opadów.

To najprawdopodobniej nie koniec opadów na dzisiaj. Rano IMGW przedłużyło obowiązywanie ostrzeżenia pogodowego do godziny 11.00, gdzie prognozuje się burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu do 50 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h. Ostrzeżenie może zostać przedłużone, gdyż również po południu i wieczorem prognozy zapowiadają opady deszczu.

Opublikowano również komunikat meteorologiczny o silnym deszcz z burzami dla powiatu ostrowskiego.
Przebieg: Kolejna strefa opadów deszczu z burzami przemiesza się z południowego zachodu na północny wschód regionu. Burzom towarzyszyć będą ulewne opady deszczu od 15 mm do 20 mm, lokalnie 40 mm, możliwe porywy wiatru do 90 km/h. Lokalnie niewykluczony grad.
Uwagi: Komunikat przygotowano na podstawie danych z systemów teledetekcji atmosfery oraz sieci pomiarowo-obserwacyjnych IMGW-PIB. Lokalnie zjawiska mogą mieć inny przebieg niż opisany.

Ważne:
Od: 2021-07-09 07:03
Do: 2021-07-09 10:03

Jak wyglądała sytuacja w Waszych regionach?
Subscribe
Powiadom o
4 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments

Teraz pewnie co kilka tygodni sytuacja się bedzie powtarzać i żadne zbiorniki retencyjne nie pomogą

Wytną wiecej drzew, będzie więcej betonu to będzie jeszcze lepiej

Na szczęście woda no wlała się do piwnicy, ale dużo nie brakowało. A miało podobno nie zalewać miasta?

Dokładnie, miało być tak pieknie.