Nowe Skalmierzyce po raz dwudziesty trzeci w swojej historii dołączyły do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 62 młodych wolontariuszy od wczesnych godzin porannych przemierzało ulice miasta i okolicznych wsi, aby znaleźć ludzi dobrego serca chcących wspomóc ten szczytny cel.


Siedziba Miejsko-Gminnego Sztabu WOŚP w Nowych Skalmierzycach znajdowała się w Starym Kinie. To tu poza liczeniem pieniędzy miały miejsce również występy dzieci i młodzieży ze szkół i przedszkoli z terenu gminy, których przygotowały nauczycielki z Międzyszkolnego Ośrodka Animatorów Kultury a także Centrum Kultury oraz Biblioteka Publiczna.

Tuż obok, na hali sportowej miejskiego stadionu, odbywały się zajęcia fitness dla mieszkańców, które zorganizowało stowarzyszenie Eudajmonia ze Skalmierzyc. Przeprowadziło ono również licytację przekazanych przez wielu darczyńców przedmiotów, m.in. kuponu obiadowego, koszulek, piłek, repliki miniatury samochodu Mercedes, vouchera od OSP Skalmierzyce, mydełek z logo WOŚP czy maskotek „misie ratownisie” – wszystko po to, aby zebrać jak najwięcej środków dla „orkiestry”. Ciepły posiłek sponsorował dla chętnych Bar Oleńka z Nowych Skalmierzyc. Ponadto w ramach akcji „Bezpieczny na drodze” dla każdego przewidziano darmowe odblaski.

WOŚP Nowe Skalmierzyce

O godzinie 20.00 na niebie stadionu rozbłysło tzw. „światełko do nieba”, czyli pokaz sztucznych ogni wieńczące tegoroczną akcję. Razem z wolontariuszami, mieszkańcami, artystami i ich opiekunami obecni byli także przedstawiciele władz samorządowych: przewodniczący Rady Gminy i Miasta Tadeusz Orzechowski oraz zastępca burmistrza Agnieszka Sipka.

W tym roku Nowe Skalmierzyce dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrały 35.788,05 zł oraz drobną kwotę w walucie obcej. Dwadzieścia trzy kwesty to już w sumie ponad trzysta tysięcy złotych!
ŹRÓDŁOUMiG Nowe Skalmierzyce, Dariusz Smułka
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments