zdjęcie poglądowe, fot: pixabay.com

Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego już wkrótce będą mogli bezpłatnie wypożyczać koncentratory tlenu i pulsoksymetry. Na zakup sprzętu miasto przeznaczyło kwotę 50 tys. złotych, a szczegóły dotyczące zasad wypożyczania poznamy gdy zakupiony sprzęt dotrze do Ostrowa.

– Wygospodarowaliśmy kolejną kwotę na walkę z koronawirusem. Przeznaczamy 50 tys. złotych na zakup koncentratorów tlenu i pulsoksymetrów. To będzie sprzęt ogólnodostępny dla mieszkańców miasta, którzy nie wymagają leczenia szpitalnego – a którzy na skutek choroby, powikłań, czy trudnego przebiegu, choć niewymagającego hospitalizacji – będą mogli korzystać z tego sprzętu w domu. Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego będą mogli ten sprzęt wypożyczać do domu. Wypożyczenia będzie prowadziła stacja Caritas, która od wielu lat zajmuje się także wypożyczaniem sprzętu medycznego – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Koncentratory tlenu to urządzenia medyczne, które pomagają w niewydolności oddechowej. Natomiast pulsoksymetry to urządzenia elektroniczne, które pozwalają badać  saturację, a także częstotliwość pracy serca, czyli puls.

Sprzęt jest już zamówiony i do Ostrowa Wielkopolskiego ma dotrzeć około 15 grudnia. Wówczas przekazane zostaną również dokładne informacje dotyczące wypożyczania sprzętu.
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments

Pani Prezydent, bardzo dobra decyzja, którą docenia osoby bezpośrednio po wyściu ze szpitala. Jestem jeden z pierwszych który z tego skorzysta, bez rezonatora tlenu musialbym jeszcze kilka dni spędzic w szpitalu.
Dziękujemy