psy, PSI Park, Wybieg dla psów

Podczas dzisiejszej Sesji Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego radny Jakub Paduch złożył interpelacje w sprawie utworzenia w Ostrowie ogrodzonego psiego parku np. jako elementu Parku 600-lecia, Parku Miejskiego, Piasków-Szczygliczki lub w innej lokalizacji na należących do miasta gruntach.

Pełna treść złożonej interpelacji.

Interpelacja nr 8/V/2019
w sprawie utworzenia wybiegu dla psów

W naszym mieście na każdym kroku można spotkać właścicieli psów. Gros z nich mieszka jednak w zabudowie wielorodzinnej, co w świetle nowych, zaostrzonych przepisów i grożących za wyprowadzanie psów bez smyczy kar sprawia, że ostrowskie czworonogi de facto nie mają żadnej możliwości swobodnego, zgodnego z przepisami wybiegania się.

W 2017 r. w ramach Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego został złożony projekt zakładający utworzenie w Parku Kilińskiego 75-metrowego wybiegu dla psów. Według założeń miał on kosztować nieco ponad 7 tys. zł, jednak projekt nie uzyskał wówczas niestety wystarczającego poparcia głosujących.

Bez wątpienia potrzeba utworzenia w Ostrowie Wielkopolskim wybiegu dla psów z urządzeniami do zabawy, dystrybutorem toreb na odchody czy dostępem do bieżącej wody jest uzasadniona. Bez wątpienia w świetle sporo ponad 300-milionowego budżetu miasta kwota nawet kilkunastu tysięcy złotych na utworzenie psiego parku na wzór np. tego, znajdującego się w Warszawie przy Ogrodzie Krasińskich, nie jest kwotą nadmiernie obciążającą nasz budżet, a sprawiającą, że nasze miasto będzie dobre dla ludzi posiadających psy.

Mając na uwadze powyższe, proszę o potraktowanie niniejszej interpelacji jako wniosku oraz proszę odpowiedź na pytania:

1. Czy istnieje możliwość utworzenia w Ostrowie Wielkopolskim ogrodzonego psiego parku np. jako elementu Parku 600-lecia, Parku Miejskiego, Piasków-Szczygliczki lub w innej lokalizacji na należących do miasta gruntach?

2. Czy Pani Prezydent jest skłonna, przychylając się do niniejszej inicjatywy, zaproponować w kolejnych propozycjach zmian budżetowych zabezpieczenie tej niewielkiej kwoty tak, aby po przeprowadzeniu stosownej procedury udzielenia zamówienia publicznego ostrowski psi park mógł zostać oddany do użytku już w sezonie wiosenno-letnim tego roku?

 

Odpowiedź na interpelacje udzieliła podczas sesji prezydent miasta Beata Klimek – „To bardzo ciekawy pomysł. Tak jak słusznie zauważył pan radny on pojawił się w budżecie obywatelskim i jest jak najbardziej wart rozważenia. Natomiast czy rzeczywiście koszt takiego wybiegu opierając się również na tym, co mówił radny Paduch to jest kwota 7000zł, czy też więcej. Na ten moment trudno nam się do tego odnieść. Na ten moment mogę zadeklarować publicznie, że przyjrzymy się tej sprawie i jeżeli te koszty nie będą zbyt wysokie, a znajdą się środki w tegorocznym budżecie, to z pewnością byśmy do takiego zadania przystąpili. Wniosek jest jak najbardziej wart rozważenia.”
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments