Bolt Ostrów Wielkopolski hulajnoga elektryczna
fot: bolt.eu

Na ulicach miasta pojawią się elektryczne hulajnogi, które będziemy mogli wypożyczyć na minuty. Nową opcję transportu dla mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego wprowadza Bolt.

Ostrowianie i ostrowianki, którzy są już użytkownikami aplikacji Bolt, mogą zobaczyć symbol hulajnogi w swojej aplikacji. Wybranie symbolu przeniesie użytkownika do „wypożyczalni” jednośladów. Elektryczną hulajnogę można odblokować, skanując kod QR umieszczony na kierownicy urządzenia. Przed rozpoczęciem pierwszego przejazdu każda użytkowniczka i użytkownik będzie się musiał zapoznać z instrukcją i wskazówkami w aplikacji dotyczącymi bezpiecznej jazdy oraz parkowania pojazdu. Osoby, które nie mają jeszcze aplikacji Bolt, mogą pobrać ją z Google Play (Android) lub App Store (iOS).

Odblokowanie elektrycznej hulajnogi jest bezpłatne, korzystający z aplikacji w Ostrowie Wielkopolskim będą płacić 0,50 zł za każdą minutę jazdy.

Hulajnogi Bolt zaczną się pojawiać na ulicach Ostrowa Wielkopolskiego z 12 na 13 lipca, a ich liczba uzależniona będzie od zainteresowania mieszkańców miasta. Wypożyczalnie Bolt można już znaleźć w ponad 40 polskich miastach.

Hulajnogi Bolt dostępne w Ostrowie Wielkopolskim pozwalać będą na pokonanie nawet 40 km na jednym ładowaniu. Wyposażone będą w przednie i tylne oświetlenie. Maksymalna prędkość jazdy hulajnogami Bolt została ograniczona do 20 km/h.

Bolt rozpoczął także test nowego rozwiązania, polegającego na weryfikacji zdjęć zaparkowanej hulajnogi w oparciu o działanie sztucznej inteligencji (AI). Rozwiązanie to działa aktualnie już w 9 miastach. Ponadto od połowy 2021 roku testowana jest w Polsce tzw. weryfikacja poznawcza, która ma określić czy użytkownik jest trzeźwy i może prowadzić hulajnogę. Teraz narzędzie to udostępnione zostało na większą skalę.

fot: bolt.eu

 Edukacja i rozmowy z przedstawicielami miast na każdym etapie prowadzenia wypożyczalni to kluczowe elementy naszej działalności. Dopasowujemy nasze operacje do potrzeb lokalnej społeczności, wprowadzamy konieczne ograniczenia w zakresie prędkości jazdy i parkowania. To, że ostrowianie i ostrowianki już mogą korzystać z naszych rozwiązań mikromobilnych potwierdza, że obrana strategia jest skuteczna. Naszym celem jest zwiększenie mobilności mieszkańców miast poprzez udostępnianie innowacyjnych metod transportu mając na uwadze dbałość o środowisko naturalne mówi Valerii Romanov, Bolt Rentals Country Manager w Polsce.

Korzystanie z hulajnóg Bolt jest niezwykle proste, jednak zalecane jest stosowanie się do ogólnych zasad bezpiecznej i odpowiedzialnej jazdy:

  • korzystania z kasku oraz wygodnego obuwia na płaskiej podeszwie,
  • jeżdżenia tylko w dozwolonych miejscach,
  • jeżdżenia w linii prostej, unikania ostrych zakrętów,
  • niekorzystania z hulajnogi w czasie ekstremalnych warunków pogodowych,
  • niekorzystania z hulajnogi pod wpływem środków odurzających,
  • należy pamiętać o ustawieniu urządzenia po zakończeniu jazdy na nóżce, by zachowało równowagę,
  • korzystania z hulajnogi samemu – hulajnoga jest przeznaczona do użytku wyłącznie jednej osoby.

Parkowanie jest równie ważnym elementem odpowiedzialnego korzystania z miejskich hulajnóg i zostało uregulowane w skali kraju w maju 2021. Zasady te opisane są również w aplikacji: 

  • Jednoślad, po zakończeniu jazdy, należy pozostawić w miejscu do tego przeznaczonym, tzw. punkcie mobilności, które są już dostępne w niektórych miastach.
  • W przypadku jeśli nie ma takiego miejsca – jak najbliżej zewnętrznej krawędzi chodnika najbardziej oddalonej od jezdni oraz równolegle do tej krawędzi.
  • Przepisy nakazują zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo osób z niepełnosprawnościami i zachowanie miejsca na chodniku o szerokości 1,5 m.
fot: bolt.eu

Zobacz również: Poważna choroba, której otoczenie może nie dostrzegać
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments